Naga Markets

Kurs funta (GBP/USD) broni w poniedziałek wsparcia z poziomu 38,2 proc. zniesienia wewnętrznegoNotowania GBP/USD bronią w poniedziałek wsparcia z poziomu 38,2 proc. zniesienia wewnętrznego. Rozpoczynający się tydzień przyniesie kilka informacji istotnych z punktu widzenia rynku funta.

Kurs funta (GBP/USD) znajduje się blisko ważnego poziomu

Spora część inwestorów spogląda w bieżącym tygodniu na Wielką Brytanię, gdzie de facto ważą się losy podwyżki stóp procentowych na lutowym posiedzeniu. Z opublikowanych danych dotyczących aktywności w listopadzie, w tym PKB oraz produkcji przemysłowej wynika, że gospodarka brytyjska pomimo wyższej liczby zachorowań na COVID19 i restrykcji w okresie świątecznym, radziła sobie relatywnie dobrze.Podwyżka stóp procentowych o 25 punktów bazowych jest nadal wyceniana z 80% prawdopodobieństwem na posiedzenie 3 lutego – co prawdopodobnie utrzyma GBP we wsparciu w nadchodzących tygodniach. Sądzę, że dane o inflacji za grudzień, a także wartość listopadowej sprzedaży detalicznej nie powinny zniechęcać decydentów monetarnych do podwyższania kosztu pieniądza. W krótkim terminie dobre dane z Wielkiej Brytanii w połączeniu z wysoką inflacją będą wspierać funta.

Notowania instrumentu GBPUSD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers
Notowania instrumentu GBPUSD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Z punktu widzenia analizy technicznej notowania GBP/USD bronią wsparcia z poziomu 38,2 proc. zniesienia wewnętrznego. Kurs wyraźnie zyskiwał w ostatnich miesiącach, a obrona poziomu zniesienia Fibo niejako potwierdza apetyt na dalsze umocnienie, pomimo korekty. W poniedziałek przed południem notowania GBP/USD znajdują się w okolicy 1,3674.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji asseco | cd projekt akcje prognozy | notowania orange | pkn orlen kurs akcji | forint kurs | amrest akcje opinie | orlen giełda |


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here