Naga MarketsKurs funta (GBP) traci po niespodziewanej obniżce stóp w wykonaniu BoEAzja nie podtrzymała odbicia za Wall Street, ale cofnięcie widać także na kontraktach futures na S&P500 po tym, jak obiecana konferencja Białego Domu nie przyniosła zadowalających informacji o pracach nad pakietem ratunkowym. Na FX obserwujemy powrót w bezpiecznego JPY, silny jest CHF i EUR. Nad ranem Bank Anglii dokonał obniżki stopy procentowej o 50 pb do 0,25 proc., co ciąży na GBP.


Kurs funta spada po decyzji Banku Anglii o cięciu stóp o 50 p.b.

  • Jakkolwiek poranny timing jest zaskakujący, rynek dyskontował cięcie ze strony Banku Anglii albo podczas regularnego posiedzenia 26 marca, albo nawet dziś wraz z prezentacją przez rząd założeń budżetu na 2020 r. o 13:30.
  • GBP/USD w pierwszej reakcji tąpnął z 1,2935 do 1,2828, ale szybko odbił do 1,2880.
  • Poza tym środa rozpoczyna się w ponurych nastrojach, gdyż na giełdach nie udało się podtrzymać optymizmu z wtorkowego handlu. Pomimo odbicia indeksów na Wall Street o ok. 5 proc. dziś futures na S&P500 spada o 2,5 proc. W Azji indeksy spadały – japoński Nikkei225 oddał 2,27 proc., chiński Shanghai Composite spada o 0,9 proc.
  • Mieszane nastroje wzięły się z rozczarowania postępami w pracach Białego Domu nad zapowiadanym w poniedziałek przez prezydenta Trumpa planem gospodarczym w walce z koronawirusem. Na wtorkowej konferencji prasowej otrzymaliśmy niewiele konkretów a zapewnienia, że Kongres rozważa wszystkie opcje, choć Republikanie i Demokraci mają nieco różniące się od siebie pomysły. Obniżka podatku od wynagrodzeń pozostaje jednym z dyskutowanych posunięć.
  • Mimo to inwestorzy liczyli na coś „wielkiego” (to jeszcze w poniedziałek obiecywał Trump), stąd kruchy optymizm wyparował z rynków.
  • Spadki na giełdach i tąpnięcie rentowności 10-latek USA (-16 pb do 0,64 proc.) napędziło rajd jena – USD/JPY zjechał z 106 do 104,50. EUR/US odbija do 1,1350 z 1,1270.
  • Pogorszenie nastrojów blokuje wzrosty cen ropy naftowej. Dziś rano Aramco poinformowało, że planuje zwiększenie zdolności wytwórczych do 13 mln b/d z 12 mln. WTI cofa się dziś do 34,4 USD/b z 36,4 USD/b w nocy.
  • Złoto zaczyna dzień od wzrostów o 0,9 proc. do 1664 USD/oz.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here