Naga MarketsKurs funta GBP tonie! Sytuacja na złotym w ujęciu do franka, euro i dolaraPodczas środowej sesji polski złoty nie radzi sobie najlepiej. Nasza waluta traci w stosunku do czterech głównych par walutowych. Osłabienie widać także w stosunku do funta brytyjskiego, gdzie w ostatnim czasie mogliśmy obserwować podwyższoną zmienność i nagły zwrot akcji. Po tym jak GBP zyskiwał na fali pozytywnych nastrojów związanych z wygraną Konserwatystów w wyborach w Wielkiej Brytanii, emocje szybko opadły. Okazało się bowiem, że widmo no-deal Brexitu jest wciąż możliwe. Co jednak z polskim złotym w ujęciu do innych walut? Czy istnieje szansa na dalsze umocnienie PLN? Sprawdźmy jak wyglądają kursy polskiego złotego w ujęciu do euro, franka szwajcarskiego, funta brytyjskiego i dolara amerykańskiego w środę 18 grudnia. 


Polski złoty traci na początku środowej sesji

We środę 18 grudnia polski złoty znajduje się po kreską. EURPLN zyskuje 0,16%, tym samym jeśli korygowane są ostatnie spadki. Niemniej kurs wciąż znajduje się poniżej kluczowego oporu przy 4,2700, dlatego obecny ruch należy traktować jako korektę. cały czas istnieje szansa na ruch w kierunku listopadowych minimów przy 4,2450. Polski złoty  traci dziś także do franka (CHFPLN +0,33%). Z kolei w stosunku do dolara PLN przecena sięga również 0,32%. W przypadku wspomnionego we wstępie funta ruch wynosi 0,24% na niekorzyść PLN.

Wykres euro do złotego EURPLN
EURPLN interwał D1

Spójrzmy jak wygląda sytuacja techniczna na na wykresie EURPLN. Pomimo dzisiejszych wzrostów, główna tendencja pozostaje spadkowa. Tym samym w średnim terminie wciąż istnieje szansa na atak ostatnich minimów przy 4,2450. Najbliższym oporem pozostaje strefa przy 4,2700 zł.

Zobacz także: Kurs funta GBP ostro w dół, wyjście z UE bez porozumienia jednak możliwe?

apraszamy także serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here