Jeden funt szterling i dolar amerykańskiPo fali wyprzedaży na rynku funta szterlinga w stosunku do dolara amerykańskiego – para GBP/USD wykonuje impuls wzrostowy pokonując istotną strefę oporową. Dalej tworząc niewielką konsolidację para potwierdza zmianę oporu w wsparcie oraz generuje sygnał wzrostowy. Czy rzeczywiście para ma potencjał wzrostowy? 


Funt szterling nie ma w tym okresie łatwo – para poddana jest teraz dużej zmienności czego efektem jest niezaprzeczalnie napięta sytuacja w Wielkiej Brytanii, gdzie z jednej strony toczy się walka o negocjacje najlepszych warunków wyjścia ze strefy euro, z drugiej zaś walka na frocie politycznym. Wotum zaufania wobec premier Theresy May również jest oznaką niestabilności politycznej – która znacznie odbija się na kursie funta brytyjskiego.

GBP/USD – Możliwe dalsze wzrosty?

Na parze GBP/USD z perspektywy interwału M30 widoczny jest dość charakterystyczny układ. Gdy wykres pokonał znaczącą strefę oporową – oraz następnie potwierdził ją testami do góry – oznacza to zmianę biegunów. W tym momencie to co było wcześniej oporem, jest teraz wsparciem dla ewentualnego dalszego układu wzrostowego. Jeśli para wykona w tym momencie jeszcze jeden test jej dolnego ograniczenia – wówczas można wyczekiwać na sygnał wzrostowy oraz próbować dołączyć do swing – long układu przedstawionego na wykresie w postaci szkicu możliwego schematu.

wykres GBPUSD M30 13.12.2018
GBPUSD M30 13.12.2018

Typowy schemat świadczący o budowie układu wzrostowego może zostać wypełniony – na chwilę obecną wygląda na to, że prawdopodobieństwo takiego scenariusza jest relatywnie duże – a sama sprawdzalność przedstawionego układu jest porównywalnie duża.

Negacją dalszych wzrostów będzie sytuacja, w której wykres pokona widoczne na wykresie dolne ograniczenie (w postaci rozrysowanej czarnej linii) – będącej maksymalnym miejscem, do którego korekta może się rozwinąć. Po przekroczeniu oczekiwać się będzie od pary kolejnych testów dołków z poziomu 1,24800 (około 120 pips).

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here