Naga MarketsKurs funta GBP raczej nie ucierpi na wyborach w Szkocji, uważa INGKurs funta ugrzązł w około 300-pipsowej konsolidacji, a do wyborów w Szkocji zostało coraz mniej czasu. Jednakże, analitycy ING nie spodziewają się, że to wydarzenie wywrze mocny wpływ na GBP. Niezależnie od wyników, raczej nie dojdzie do rychłego głosowania w sprawie niepodległości.

  • Wybory parlamentarne w Szkocji już w ten czwartek
  • Większość głosów prawdopodobnie uzyskają partie niepodległościowe
  • Notowania GBP/USD pozostają w zakresie

Kurs funta a wybory w Szkocji

Wybory w Szkocji będą miały miejsce w najbliższy czwartek. Kolejnym krokiem po tych wyborach może być dążenie do drugiego referendum niepodległościowego. 

Te artykuły również Cię zainteresują
W przypadku zdobycia większości głosów przez rządząca obecnie Szkocka Parię Narodową (SNP), można spodziewać się dążeniu do kolejnego referendum. Podobnie, gdy partia ta zawiązałaby koalicję z Zielonymi, którzy również sprzyjają się ku odłączeniu do Zjednoczonego Królestwa.

Londyn musiałby jednak wyrazić zgodę na referendum, a na razie nic nie wskazuje na to, by Boris Johnson miało to zrobić, uważa ING. Sami Szkoci wydają się obecnie niezdecydowani, gdyż ostatnie sondaże oscylują w okolicach 50:50.

ING zwraca uwagę, że funt zyskiwał dzięki szybkiemu programowi szczepień. Wybory nie powinny być takie istotne dla GBP z uwagi na to, że nawet jeśli partie niepodległościowe zwyciężą, kolejne referendum odbyłoby się za lata, a nie miesiące. Ponadto, pierwsze referendum w Szkocji z 2014 r. nie przełożyło się na znaczący wzrost premii za ryzyko w GBP.

Notowania GBP/USD w ponad miesięcznym zakresie

Kurs funta szterlinga w relacji do dolara amerykańskiego wyznaczył w lutym szczyt na poziomie 1,4241 USD. Od tego czasu cena dwukrotnie testowała obszar wsparcia przy 1,37 USD, a ostatni raz w tych okolicach odbiła także od 100-dniowej średniej.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Z kolei od góry opór zapewnia obszar przy 1,40 USD, którego byki nie mogą pokonać od ponad miesiąca. Ogólny trend wciąż pozostaje wzrostowy, ale do jego kontynuacji potrzeba najpierw wybicia 300-pipsowego zakresu w jakim utknął kurs GBP/USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowanie jsw | pgnig akcje cena | kurs dolars | kurs funta szterlinga | ceny ropy wti | forum gieldowe |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here