brexitKurs funta traci na wartości nieprzerwanie już od niemal trzech tygodni. Dziś obserwujemy dokładnie 13 sesję spadków brytyjskiej waluty wobec dolara amerykańskiego. W wyniku tej deprecjacji kurs pary walutowej GBPUSD osunął się już o 3,86%. Tak dynamicznych spadków nie widziano na tym rynku od kwietnia 2018 roku.


Kurs funta przeżywa najdłuższy kryzys od 11 lat

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że kurs funta traci wobec dolara amerykańskiego już 13 sesję z rzędu, co jest najdłuższą taką serią od sierpnia 2008 roku. Biorąc jednak pod uwagę, że w wyniku tech spadków rynek pokonał już aż trzy techniczne poziomy wsparcia, a mimo to nie pojawiła się jeszcze żadna większa reakcja popytowa sygnalizująca potencjalną zmianę nastawienia rynku, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się, że w najbliższym czasie kurs funta wciąż będzie tracił na wartości.

Kurs funta przeżywa najdłuższy kryzys od 11 lat

Theresa May zapowiada nowe porozumienie

Sytuacji tej nie poprawiły również dzisiejsze dane dotyczące inflacji konsumenckiej (CPI) z Wielkiej Brytanii, które okazały się gorsze od oczekiwań. W chwili obecnej wydaje się, że ratunkiem dla szterlinga mogłoby okazać się porozumienie w sprawie Brexitu. Już w swoim wczorajszym wystąpieniu brytyjska premier Theresa May zapowiedziała, że Brexit potrzebuje nowej wersji porozumienia, nad którą będą pracowały wszystkie partie tworzące obecny Parlament.

Wielka Brytania przeprowadzi drugie referendum?

Jak informowaliśmy już wczoraj, Theresa May uczciwie przyznała w mowie początkowej swojego specjalnie zwołanego wystąpienia, że Brexit okazał się trudniejszym wyzwaniem niż początkowo zakładano. Jak twierdzi premier, większość posłów popiera obecnie możliwość rozpisania drugiego referendum – takowe rozwiązanie miało zostać zaproponowane we wtorek w godzinach popołudniowych. Decyzję o drugim referendum nie podejmą jednak obywatele, a parlamentarzyści. Możliwość takiego obrotu spraw zostanie zapisana w nowym porozumieniu, nie będzie to jednak gwarancją przeprowadzenia referendum.

„Wierzę, że za wygraną Brexitu przemawia większość w Izbie Gmin, i poprzez zaakceptowanie porozumienia możemy doprowadzić do ostateczny rozwodu z Unią Europejską i pchnąć nasz kraj w przód” – komentowała Theresa May.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułQubicGames przekroczył milion sprzedanych kopii swoich gier na Nintendo Switch
Następny artykułDAX, OPEC i OPEC+ oraz główne indeksy USA – Rynkowe Bitwy Admirałów
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here