Naga MarketsKurs funta (GBP) przewartościowany zdaniem Credit AgricoleKurs funta rośnie dziś ponad poziom 1,41 USD w następstwie odbicia od wsparcia, które obserwowaliśmy na GBP/USD w drugiej połowie minionego tygodnia. Jednakże, analitycy Credit Agricole (CA) dość sceptycznie patrzą na ewentualną kontynuację wzrostów funta.

  • Modele Credit Agricole wskazują na przewartościowanie funta
  • Para walutowa EUR/USD również może mieć problem z utrzymaniem zysków
  • Uwaga rynków skupi się w tym tygodniu na publikacjach danych z UK

Funt przeszacowany zarówno w krótkim i jak i długim terminie

Modele wartości godziwej stosowane przez Credit Agricole wskazują na przeszacowanie pary walutowej GBP/USD zarówno w perspektywie krótko- jak i długo-terminowej. Analitycy CA są zdania, że wiele pozytywnych wiadomości jest już odzwierciedlone w cenie funta.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nie tylko funt może radzić sobie gorzej. Credit Agricole uważa bowiem, że kurs euro do dolara (EUR/USD) może mieć problem z utrzymaniem zysków, co z kolei dla GBP/USD stanowiłoby utrudnienie w utrzymaniu notowań powyżej 1,40 USD.

Analitycy oczekują, że w najbliższym czasie uwaga rynków skupi się na publikacjach danych z Wielkiej Brytanii, ale nie spodziewa się, że będą one stanowić dalsze znaczące wsparcie dla GBP.

— W najbliższym czasie uwaga rynku walutowego skoncentruje się na publikacjach danych z Wielkiej Brytanii – danych z rynku pracy, CPI i sprzedaży detalicznej za kwiecień, a także wstępnych PMI za maj. Ożywienie gospodarcze w Wielkiej Brytanii nabiera tempa, a dane z obecnego tygodnia mogą to potwierdzić – napisali analitycy CA.

Funt może ucierpieć na oczekiwaniach odnośnie wyższych stóp proc. w USA. Brytyjska waluta jest bowiem wrażliwa na wyższe rentowności amerykańskie oraz pogarszający się sentyment do ryzyka.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.

Sytuacja techniczna na GBP/USD

W minionym tygodniu kurs funta do dolara nakreślił szczyt na poziomie 1,4167 USD. Następnie byliśmy świadkami korekty, gdzie para walutowa GBP/USD wróciła z powrotem do okrągłego poziomu 1,40 USD, który sprawdził się w roli wsparcia.

invest

Dołki i szczyty układają się na coraz wyższych poziomach, co świadczy o dominacji kupujących. Może się okazać, że w tym tygodniu zobaczymy test ostatniego szczytu. Jeśli bykom uda się go pokonać, otworzą sobie drogę w kierunku strefy oporu obejmującej tegoroczne maksima (1,4241 USD).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowanie jsw | pgnig akcje cena | kurs dolars | kurs funta szterlinga | ceny ropy wti | forum gieldowe |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here