Naga MarketsWykres funta do dolara GBPUSD 21 maja 2019Kurs funta do dolara wyraźnie traci w ostatnich dwóch tygodniach. Spadki są jednostajne, bez większych korekt. Cena zbliża się jednak do kluczowego poziomu, a dziś zmienność na GBP może być podwyższona, z racji przemówień członków Banku Anglii, w tym także prezesa – Carneya. Czy będzie to pretekst to odbicia, a może to kolejnej fali wyprzedaży? Zapraszam na analizę GBP/USD.


Kurs funta zbliża się do kluczowego wsparcia

Patrząc na wykres z perspektywy bardzo szerokiego ujęcia – D1, kurs funta brytyjskiego w ujęciu do dolara, zbliża się do kluczowego wsparcia. Mowa tutaj o strefie przy 1,2700. Poziom wynika z dołków z sierpnia 2018 roku. Jeżeli wsparcie zostanie wybronione, to będzie możliwe wyznaczenie szerokiej formacji odwróconej głowy z ramionami. Na razie jednak kurs musiałby wyhamować spadki, dopiero wtedy będzie można mówić o strukturze oRGR.

Zobacz także: Poranny przegląd rynków. Przemówienie Powella i protokół RBA

Wykres funta do dolara gbpusd

Uwaga na godzinę 10:30 – przemówienie członków BoE

Funt dane makro

Stefa przy 1,3000 kluczowym oporem

Jeżeli dziś po 10:30, bądź na kolejnych sesjach zobaczymy większe odbicie na GBP/USD, to należy mieć na uwadze okolice 1,3000, które powinny stanowić kluczowy opór. Dopiero wyjście powyżej zaneguje panującą od dwóch tygodni tendencję spadkową. Oczywiście w momencie wybicia nowych lokalnych minimów, wyznaczony układ 1:1, należy dopasować do dołków.

Wykres funta do dolara gbpusdConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here