Naga Markets
Kurs funta (GBP) powyżej poziomu 5 zł! Euro, dolar i frank również mocno w górę w środę 14 października 2020 roku
Pary walutowe z polskim złotym

Podczas środowej sesji w możemy obserwować solidne spadki na polskim złotym. Dolar, euro, funt i frank wyraźnie zyskują do złotówki. CHF dodaje 0,8 do PLN, a dolar rośnie 0,65%. Największy ruch obserwujemy jednak na funcie, który umacnia się ponad 1,4%. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Złotówka osłabia się w środę do dolara i franka
  • Złoty pod kreską także w ujęciu do euro i funta
  • Funt umacnia się ponad 1,4 do PLN, kurs GBP/PLN powyżej poziomu 5 zl
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8447 zł 14.10.2020, godzina 19:30
Kurs euro EURPLN 4,5179 zł 14.10.2020, godzina 19:30
Kurs funta GBPPLN 5,0070 zł 14.10.2020, godzina 19:30
Kurs franka CHFPLN 4,2170 zł 14.10.2020, godzina 19:30

Kurs funta GBP/PLN powyżej poziomu 5 zł!

Na kursie funta do złotego obserwujemy dziś solidne, niemal 1,5% wzrosty. Notowania dotarły dziś do strefy oporowej przy poziomie 5 zł, która powinna stanowić zaporę dla rynkowych byków. Jeżeli dojdzie do jej wybicia, wzrosty mogą sięgnąć nawet poziomu 5,0650 zł, gdzie znajdują się ostatnie lokalne szczyty.Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs dolara do złotego kontynuuje wzrosty 

Dolar także umacnia się dziś wyraźnie do złotego. Spoglądając na wykres D1, para walutowa USD/PLN kontynuuje wzrosty po odbiciu od wsparcia, o którym pisaliśmy w ostatnich analizach

Notowania odbiły się od ważnej strefy wsparcia przy 3,77 zł, wynikającej z wcześniejszych reakcji cenowych. Jeżeli popyt zdoła utrzymać przewagę, niewykluczony jest ruch w kierunku poziomu 3,89 zł. Z kolei dopiero w przypadku zejścia poniżej poziomu 3,77 zł, może dojść do przyspieszenia spadków.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs euro również w górę na dzisiejszej sesji

Kurs euro do złotego znajduje się dziś na plusie. Patrząc technicznie na wykres D1, notowania wychodzą powyżej kolejnego oporu przy 4,5050zł. Jeżeli do końca dnia kurs EUR/PLN zdoła utrzymać się powyżej, droga do dalszej zwyżki zostanie otwarta.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN rośnie 0,8% w środę

Kurs franka szwajcarskiego również umacnia się do złotego. Notowania CHF/PLN wróciły z impetem powyżej mierzenia 50% ostatniej fali wzrostowej, zamykając się wczoraj na solidnym plusie. Dziś ruch w górę jest kontynuowany z podobną dynamiką, aktualnie kurs testuje kolejny opór przy 4,21 zł. W przypadku wybicia górą, droga w kierunku 4,25 zł zostanie otwarta.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>XTB

Poprzedni artykułAllegro w centrum zainteresowania! Akcje spółki spadły jednak o ponad 5%
Następny artykułBlok po 22 – 14 października 2020: EUR/USD, GBP/USD
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here