Brexit: Kurs funta do dolaraKurs brytyjskiego funta podczas wtorkowej sesji handlowej konsoliduje się względem kursu polskiego złotego. Zdaje się, że para GBPPLN nadal nie wykazuje tendencji spadkowych mimo, iż rynek wyraźnie wyhamował dalsze wzrosty i oczekuje się wykonywanych korekt. To oznacza dla inwestorów walutowych, że dalsze podejścia mogą się pojawiać, a sygnały na dalsze wzrosty powinny pojawić się w ciągu kolejnych dwóch sesjach handlowych. Spójrzmy zatem na wykres H4 pary GBPPLN aby ocenić dalsze, potencjalne ruchy.


Kurs funta popada w konsolidację wobec polskiego złotego – para GBPPLN na wykresie H4

  • Kurs funta szterlinga nadal notowany jest wysoko wobec polskiego złotego,
  • Konsolidacja na strefie może wywołać dalsze podejścia,
  • Celem dla wykresu jest strefa 5.17 PLN,
  • Wcześniej jednak dobrze, aby do wykresu dołączył zakres ceny uśrednionej.

Podczas wczorajszego przeglądu pary GBPPLN mowa była m.in o możliwości wykonania przez parę korekty, która umożliwiłaby kursowi funta szterlinga na dalsze umacnianie się względem kursu polskiego złotego. Cele na dalsze wzrosty obejmują strefę widoczną na załączonym wykresie pary – i jest nią zakres 5.17 PLN. Oczekuje się osiągnięcia ponownie tej strefy, skąd dopiero można będzie mówić o możliwości cofnięcia notowań czy też głębszych zejściach. Jednak w tym momencie patrząc na wykres H4 pary widać, że ta popadła w konsolidację i nadal nic nie jest pewne.

Jeśli obecne poziomy konsolidacyjne nadal będą utrzymywane, wówczas goniąca wykres średnia krocząca (88-okresowa) tworząca zakres ceny uśrednionej ma szansę zbliżyć się do wykresu generując kolejne sygnały wzrostowe. Zakres ten wspiera nadal układ wzrostowy, który może wywołać opisywany powyżej ruch. Dziś dane dla rynku GBP mogą przyspieszyć proces decyzyjny inwestorów.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 26.02.2020
Kurs funta GBPPLN H4 26.02.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here