Polski złoty nie może zaliczyć ostatniego tygodnia do udanych. Pomimo, że zyskał on w stosunku do dolara, to w ujęciu do euro, funta brytyjskiego i franka szwajcarskiego tydzień zakończył się pod kreską. 

Aktualizacja kursów najpopularniejszych walut w Polsce w sobotę 28 grudnia:

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2597 euro
USDPLN 3,8114 dolar
GBPPLN 4,9808 funt
CHFPLN 3,9115 frank

Kurs funta GBP poniżej 5 złotych, co dalej z euro EUR, frankiem CHF i dolarem USD?

 


Najważniejsze informacje walutowe:

  • Kurs dolara z zbliża się do kluczowej strefy wsparcia
  • Euro odbija się od ostatnich minimów, kurs po 4,26 zł
  • Kurs franka w lokalnej konsolidacji poniżej oporu przy 3,93 zł
  • Kurs funta poniżej okrągłego poziomu 5 zł. GBPPLN będzie tańszy?

Kurs dolara coraz bliżej kluczowego wsparcia technicznego. USDPLN wkrótce po 3,79 zł?

Notowania USDPLN znajdują się coraz bliżej kluczowego poziomu wsparcia. Pomimo, że poprzednia świeca W1 wskazywała na wzrosty, ubiegły tydzień zakończył się wyraźnie pod kreską, co wskazuje na dalsze spadki. Strefa przy poziomie 3,79 zł jest istotna w średnim terminie. Zaznaczony na zielono obszar wynika z dolnego ograniczenia układu Overbalance oraz wcześniejszych reakcji ceny. Jeśli w tym miejscu pojawili by się kupujący, istnieje szansa na wyznaczenie kolejnego impulsu wzrostowego. W przeciwnym razie mogą nas czekać spadki nawet w 3,65 zł.

Wykres USDPLN
USDPLN interwał W1

Kurs euro utrzymuje się nieznacznie powyżej ważnego wsparcia. Szansa na test poziomu 4,24 zł na EURPLN?

Patrząc na interwał dzienny kurs euro do złotego kontynuuje spadki po odbiciu od ważnej strefy oporowej, zlokalizowanej przy 4,3150 zł. Pomimo, że spadki wyhamowały w ostatnim tygodniu, to kierunek pozostaje południowy, dlatego też istnieje spora szansa na ruch w kierunku wsparcia zaznaczonego kolorem zielonym. Strefa przy 4,2450 zł wynika z dolnego ograniczenia szerokiej konsolidacji z wyższego przedziału czasowego – W1. W przypadku zejścia, będzie to ponownie dobre miejsce dla kupujących. Niemniej w przypadku zanegowania poziomu i wybicia dołem, spadki na EURPLN mogą przybrać na sile.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał D1

Kurs franka po 3,91 zł. CHFPLN w wąskim zakresie wahań

Notowania CHFPLN w dalszym ciągu utrzymują się w wąskiej konsolidacji. W minionym tygodniu zmienność nie przekraczała 3 groszy. Kurs pozostaje poniżej kluczowej strefy oporu przy 3,93 zł. Dopiero wybicie górą może doprowadzić do większych wzrostów. Rozważając drugi scenariusz – spadkowy, ważnym wsparciem pozostaje dopiero strefa przy 3,86 zł. Na razie nie widać jednak przewagi popytu czy podaży dlatego w najbliższym czasie możliwa jest dalsza konsolidacja.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Kurs funta niweluje ostatnie wzrosty. GBPPLN odbija od poziomu 5 zł.

Kurs funta brytyjskiego zaliczył w ostatnim czasie spore cofnięcie. Jeszcze niedawno za jednego funta trzeba było płacić ponad 5 złotych i 15 groszy, z kolei dziś notowania utrzymują się poniżej okrągłego poziomu 5 zł. Niemniej warto zauważyć, że cena znalazła się na wysokości kluczowego poziomu wsparcia. Strefa zaznaczona kolorem zielonym wynika z dolnego ograniczenia układu Overbalance oraz mierzenia 38,2% ostatniej fali wzrostowej. Jeżeli dojdzie tutaj do odbicia, będzie do dobre miejsce do wykonania kolejnej fali wzrostowej. W przeciwnym razie, zanegowanie układu może doprowadzić do większej przeceny.

Wykres GBPPLN
GBPPLN interwał D1

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here