Naga MarketsKurs funta (GBP/PLN) testuje poziom pod 5,28 zł. Kredyty w CHF ciążą PLNCzwartkowy handel na rynku walutowym przynosi podtrzymanie tendencji z poprzednich sesji. Trwa umocnienie dolara w reakcji na niepewność związaną z rynkiem długu, choć EUR/USD odbił od dziennych minimów. Ponownie słabo wyglądają notowania walut EM. Złotemu szkodzi niepewność wokół tzw. kredytów frankowych.

Kurs funta (GBP/PLN) znowu puka w wielomiesięczne maksima

Środowa wyprzedaż na Wall Street oraz niesłabnące oczekiwania inflacyjne umacniają dolara, który traci jedynie w relacji do walut z antypodów. Kurs EUR/USD spada kolejną sesją z rzędu, choć w południe odbił nieco od dziennych dołków. Około 13:30 notowania pary walutowej oscylują na poziomie 1,2036.

Te artykuły również Cię zainteresują
Środowisko niskiego apetytu na ryzyko nie pomaga walutom EM. W regionie widoczna jest presja sprzedaży zarówno korony czeskiej jak i forinta. Lokalne czynniki tracą na znaczeniu wobec globalnych trendów, niemniej z kronikarskiego obowiązku należy odnotować, że w Czechach zaostrzono ostatnio restrykcje w związku ze wzrostem liczby zachorowań na COVID19. Kurs EUR/CZK trwa w konsolidacji o zasięgu  26,00 pkt. – 26,25 pkt. Kurs EUR/HUF również wpadł w trend boczny i od kilku sesji porusza się w kanale 362,5 pkt. – 364,8 pkt.

Ciężkie chwile przeżywa złoty, któremu w środę dodatkowo zaszkodziła wypowiedź ministra finansów, apropos kredytów frankowych. Polityk stwierdził, że banki muszą same poradzić sobie z ciężarem kredytów w CHF. Mimo, iż decyzja nie leży w gestii ministra, to jego wypowiedź wywołała presję sprzedaży, z której złoty do tej chwili się nie podniósł. EUR/PLN znalazł się w czwartek 1,5 figury wyżej na poziomie 4,5540. USD/PLN również wysoko w okolicy 3,7845. Najsilniej złoty przeceniony jest względem funta, z kursem GBP/PLN na lokalnych szczytach w okolicy 5,2725. Kurs bardzo dynamicznie odbił po korekcie z końca lutego i wpadł w wyraźny trend wzrostowy.

Notowania GBP/PLN, interwał: H1, źródło: TMS Brokers
Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here