Naga MarketsKurs funta (GBP/PLN) spada po wypowiedziach Borisa JohnsonaZapowiedzi brytyjskiego premiera dotyczące dalszego toku rozmów handlowych z Unią Europejską zostały negatywnie przyjęte przez rynek, który wyprzedaje brytyjskie funty w poniedziałkowy poranek. Jak głęboko może sięgać obecna korekta i co dalej z wyceną pary walutowej GBP/PLN oraz innych par walutowych z polskim złotym opowiada Adam Rak z Comparic24.tv. Zapraszamy na poniedziałkową odsłonę programu „Co nowego u złotego” emitowaną 7 września 2020 roku.

  • Do końca okresu przejściowego po Brexicie pozostały już niespełna cztery miesiące, a porozumienie na linii UK-UE powinno zostać wypracowane do połowy przyszłego miesiąca
  • Boris Johnson ponownie straszy twardym Brexitem, w efekcie czego kurs funta spada i jest najsłabszą walutą poniedziałku.
  • GBP/USD osuwa się o ponad 0,8%, podobnie jak GBP/PLN tracący nominalnie 4 grosze i spadający do pułapu 4,95 zł

Kurs funta odbija od kluczowych poziomów

Jeszcze w miniony piątek notowania funta szterlinga testowały poziom 5 złotych (a w stosunku do dolara amerykańskiego 1,20 dolarów), aby silniej runąć na początku nowego tygodnia. Psychologiczna bariera okazała się zbyt mocnym oporem dla byków i to ponownie niedźwiedzie przejmują pałeczkę korzystając z korzystnych dla krótkich pozycji informacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Odbijamy od poziomu 5 złotych, poziomu nieprzypadkowego bowiem testowanego dwukrotnie w ostatnim czasie. Piątkowa sesja względem euro i franka szwajcarskiego wyglądała bardzo dobrze, ostatecznie zabrakło kropki nad i na wykresie funta – komentował Adam Rak.

Zdając sobie sprawę z ryzyka nieporodzenia rozmów handlowych, Wielka Brytania intensyfikuje działania mające przygotować kraj na hard Brexit. Mimo, iż brytyjski premier jest zdania, że porozumienie nadal jest do osiągnięcia, to jednak wskazuje, że konieczne jest, by Unia Europejska przemyślała swoje stanowisko.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWywiad z Wojciechem Kamińskim “wozetka” – zwycięzcą VII edycji Ligi Traderów
Następny artykułGPW: Podsumowanie Konferencji Giełd Trójmorza w Krakowie
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here