Kurs funta GBP/PLN silnie spada. Euro, frank i dolar odrabiają poniedziałkowe spadkiPo teście najniższych poziomów od połowy lipca, kurs złotego poniedziałek dynamiczniej odbijał i wracał nad strefę wsparć z sierpnia. Cofnięcie było widoczne na wszystkich głównych parach walutowych, najsilniej traci natomiast kurs funta (GBP/PLN) spadający do 4,92 zł. Frank (CHF/PLN) kosztuje mniej niż 4,10 zł, dolar amerykański (USD/PLN) balansuje na 3,76 zł, a za euro (EUR/PLN) płaci się 4,44 zł.

  • Notowania polskiej złotówki odbijały od półtoramiesięcznych dołków i w poniedziałek silniej odrabiały sporą część strat
  • Kurs funta kontynuuje deprecjację i traci kolejne 0,4%, odsuwając się wyraźnie od poziomu 5 złotych. Powodem jest ogólna wyprzedaż GBP w związku z obawami dotyczącymi Brexitu
  • Kursy walut we wtorek, 8 września 2020 roku, kształtują się następująco: euro kosztuje 4,4437 zł, dolar 3,7664 zł, frank 4,0978 zł i funt 4,9227 zł
Nazwa waluty Para walutowa Kurs
Euro EUR/PLN 4,4437 zł
Dolar amerykański USD/PLN 3,7664 zł
Frank szwajcarski CHF/PLN 4,0978 zł
Funt brytyjski GBP/PLN 4,9227 zł

Źródło: Opracowanie własne

Notowania franka powracają poniżej 4,10 zł. CHF/PLN znowu bezpieczny?

Podejście w okolice 4,12 zł franka szwajcarskiego sugerowała, że para walutowa CHF/PLN może wkrótce dynamiczniej rosnąc. Obawy te zostały jednak zastopowane wraz z poniedziałkową korektą spadkową, w efekcie czego kurs franka ponownie porusza się poniżej poziomu 4,10 zł, w którym otwiera sobie drogę do deprecjacji w stronę 4,05 zł, gdzie wypadają wrześniowe minima.

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Kurs dolara odbija we wtorek o 0,3%, wsparcie na 3,75 zł nadal utrzymane

Korekta nie ominęła również wykresu USD/PLN, jednak dolar nie powrócił poniżej poziomu 3,75 zł, który nadal zapewnia rolę wsparcia. W efekcie kurs dolara nadal ma szansę na odbicia, szczególnie jeżeli pokona zlokalizowane zaledwie kilka groszy wyżej minima marcowe. W takim przypadku atak na poziom 3,90 zł nie może zostać wykluczony.

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Kurs euro spada poniżej 4,45 zł. Co dalej z EUR/PLN?

Pod kluczowe wsparcie powraca natomiast kurs euro, który ponownie notowany jest poniżej 4,45 zł. Para walutowa EUR/PLN zyskuje we wtorek 0,2%, jest to jednak niewystarczający wzrost, aby wybić wspomnianą strefę. Poniżej 4,45 zł, eurozłoty jest narażony na kontynuację spadków i ponowny test okolic 4,40 zł.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Kurs funta silnie traci przez Brexit. GBP/PLN wyceniany na 4,92 zł

Ultimatum, które Boris Johnson, premier UK, przedstawił UE spowodowało, że kurs funta jest silnie przeceniany drugi dzień z rzędu. Jeszcze wczoraj para walutowa GBP/PLN była o krok od testu poziomu 5 złotych, a dzisiaj wyceniana jest już na 8 groszy mniej. Jeżeli niepewność związana z Brexitem się utrzyma, nie można wykluczyć kontynuacji deprecjacji.

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here