Kurs funta (GBP/PLN) przy 4,93 PLN. Rynek szterlinga ponownie testuje średniąKurs funta szterlinga ponownie schodzi do zakresu średniej kroczącej podczas poniedziałkowej sesji handlowej. To oznacza, że para GBP/PLN oddala w czasie możliwość dalszych wzrostów wobec polskiego złotego, mimo, że miała ku temu najlepsze warunki. Tak jednak na konsolidacyjnym rynku bywa i wszystko wskazuje póki co na to, że ponownie zakres 4,99 PLN – 4,86 PLN będzie służyć do handlu na parze GBP/PLN. Spójrzmy zatem na wykres funta szterlinga wobec polskiego złotego z perspektywy H4.


Kurs funta szterlinga schodzi do zakresu średniej – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Kurs funta szterlinga ponownie cofa i nie wykorzystuje sytuacji
  • Średnia krocząca 88-okresowa jest właśnie przez rynek testowana
  • Jeśli średnia nie utrzyma wykresu – dalsze spadki będą bardzo prawdopodobne
  • Utrzymanie zaś tego zakresu przez parę GBP/PLN może dać szanse na dalsze podejścia

Poniedziałkowa sesja handlowa rozpoczyna się dla kursu funta szterlinga walką o utrzymanie zakresu średniej kroczącą – która dobrze widać na załączonym wykresie pary. Obecnie sytuacja będzie bardzo mocno zależeć od tego, w jaki sposób rynek zachowa się dalej – czy para GBP/PLN utrzyma zakres dając szansę na kolejne podejście pod lokalny opór, czy też przełamanie zakresu i możliwość dalszych spadków.

W przypadku pierwszego scenariusza – celem dla wykresu GBP/PLN będzie zakres ostatniego oporu, z którym to rynek już od dłuższego czasu próbuje walczyć. Mowa o strefie 4,99 PLN. Zaś podczas przełamania średniej rynek może wygenerować dalsze schematy spadkowe – i celować w okolice 4,89 PLN oraz – nieco niższej ale równie ważnej strefy 4,86 PLN. Póki co niewiele wskazuje na możliwość spadków, jednak warto obserwować reakcję wykresu na średnią kroczącą.

wykres Kurs funta szterlinga GBPPLN H4 06.07.2020
Kurs funta szterlinga GBPPLN H4 06.07.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here