Kurs funta GBP/PLN poniżej 4,90 zł. Euro, dolar i frank stabilne 9 wrześniaNotowania funta szterlinga kontynuują deprecjację trzeci dzień z rzędu i od początku tygodnia tracą już 10 groszy. Niepewność wokół Brexitu spowodowała, że para walutowa GBP/PLN notowana jest poniżej poziomu 4,90 zł. W przypadku pozostałych głównych par walutowych ich kursy pozostają stabilne. Euro (EUR/PLN) kosztuje 4,45 zł, dolar (USD/PLN) 3,78 zł, a frank (CHF/PLN) 4,12 zł.

  • Polski złoty odrabia część strat z zeszłego tygodnia i odbija od półtoramiesięcznych minimów
  • Notowania głównych walut stabilizują się, mocniej traci jedynie kurs funta, który wybija ważną strefę wsparcia
  • Kursy walut w środę, 9 września 2020 roku, prezentują się następująco: euro kosztuje 4,4545 zł, dolar 3,7837 zł, frank 4,1234 zł i funt 4,8994 zł

Kurs euro powraca nad 4,45 zł. EUR/PLN niezagrożony?

Chwilowa przecena eurozłotego na początku tygodnia powodowała, że para walutowa spadała poniżej pułapu 4,45 zł, co mogło otwierać drogę do silniejszej przeceny. Scenariusz ten został jednak szybko odrzucony, a kurs euro powrócił nad istotny dla siebie opór. W momencie, gdy cena znajduje się powyżej, nie można wykluczać ruchów w kierunku 4,50 zł, gdzie notowania ostatni raz znajdowały się w pierwszej połowie lipca.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Kurs funta tanieje o 10 groszy. W środę GBP/PLN traci kolejne 0,15%

Po dwóch dniach bardzo silnych przecen środa przynosi uspokojenie, jednak kurs funta nadal traci i osuwa się o 0,15%. W efekcie para walutowa GBP/PLN jest przeceniana obecnie o około 10 groszy i testuje najniższe poziomy od dwóch tygodni. Jeżeli niedźwiedzią zdoła się domknąć dzień poniżej poziomu 4,90 zł, wtedy funt otworzy sobie drogę do dalszej deprecjacji, między innymi w kierunku 4,85 zł.

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Kurs franka powraca nad 4,12 zł. CHF/PLN stabilny we wrześniu

Po dynamicznych zwyżkach obserwowanych od poziomu 4,05 zł, kurs franka stabilizuje się nad poziomem 4,10 zł i testuje obecnie okolice półtoramiesięcznych maksimów. Para walutowa CHF/PLN porusza się w tandemie z EUR/PLN i analitycy są zgodni, że w najbliższych tygodniach rynek może być świadkiem konsolidacji. Jedynym zaburzeniem dla tego scenariusza będzie czwartkowe posiedzenie EBC w sprawie stóp procentowych, które może wywołać większą zmienność na rynkach.

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Kurs dolara powraca nad minima z marca. USD/PLN niezagrożony?

Po udanym wybiciu oporu na wysokości 3,75, notowania dolara amerykańskiego powracają również nad strefę minimów marcowych, w efekcie czego ponownie otwierają sobie drogę do silniejszej korekty wzrostowej. Warto przypomnieć, że jeszcze na przełomie sierpnia i września dolar był najtańszy od niemal dwóch lat, jednak poprawa międzynarodowych nastrojów wpływa na umacnianie się waluty siódmy dzień z rzędu.

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here