Naga MarketsKurs funta (GBP/PLN) pokonuje poziom 5,21 zł. Nie był tak wysoko od maja 2020 r.Wczorajsza sesja na rynku polskiego złotego była zróżnicowana. Indeks BOSSAPLN zakończył ją neutralnie, w okolicach 89 pkt., a dzisiaj rano spokojna konsolidacja jest kontynuowana na wykresie notowań tego agregatu.

Kurs funta pnie się w górę. GBP/PLN korzysta na słabości złotego

Spośród głównych par walutowych, powiązanych z polskim złotym, najciekawiej było wczoraj na wykresie GBP/PLN. W poniedziałek funt brytyjski wykazywał bowiem dużą siłę na globalnym rynku walutowym, wynikającą m.in. z ogłoszonego przez Borysa Johnsona planu stopniowego zmniejszania pandemicznych restrykcji. Wielka Brytania przodowała zresztą w Europie pod kątem rozpoczęcia szczepień i tempa podawania szczepionek, co pozytywnie działało na funta w ostatnich tygodniach.

Te artykuły również Cię zainteresują
GBP/PLN wczoraj sięgnął poziomu 5,20, a dzisiaj rano dotarł już do poziomu 5,21. To najwyższe poziomy tej pary walutowej od maja poprzedniego roku. Wtedy notowania GBP/PLN sięgnęły okolic 5,22-5,23, osiągając roczne maksima.

W przypadku pozostałych par walutowych nie ma większego zaskoczenia, za to widać powiązania z sytuacją na eurodolarze. Dolar jest pod presją, a notowania USD/PLN z powrotem zeszły poniżej 3,70 – dzisiaj rano próbują przekroczyć tę barierę na nowo. Z kolei notowania EUR/PLN pną się wyżej i docierają do poziomu 4,50.

Dzisiaj w kalendarzu makro dla Polski pojawią się jedynie dane dotyczące stopy bezrobocia za styczeń (o godzinie 10:00), jednak powinny one nie mieć istotnego wpływu na wycenę złotego.

Notowania GBP/PLN – dane dzienneConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here