Kurs funta GBP/PLN pod kreską w piątek. Złoty umacnia się do dolara, euro i franka 29 stycznia
Pary walutowe z polskim złotym

O ile przez większość tygodnia obserwowaliśmy konsolidację na głównych parach walutowych z polskim złotym, tak koniec tygodnia przyniósł nieco większe ruchy. Podczas dzisiejszej sesji nasza krajowa waluta umacnia się do funta, dolara, euro i franka. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

Finax
  • Polski złoty umacnia się w piątek do euro, dolara, franka i funta
  • Funt brytyjski wróci poniżej ważnego oporu?
  • Kurs dolara do złotego odbija od poziomu 3,77 zł
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7270 zł 29.01.2020, godzina  17:30
Kurs euro EURPLN 4,5340 zł 29.01.2020, godzina  17:30
Kurs funta GBPPLN 5,1122 zł 29.01.2020, godzina  17:30
Kurs franka CHFPLN 4,1888 zł 29.01.2020, godzina  17:30

Kurs funta GBP/PLN zawraca

Na kursie funta do złotego możemy obserwować wyraźne cofnięcie. Początek tygodnia należał do brytyjskiej waluty, jednak ostatnie dwa dni przynoszą cofnięcie. Para walutowa GBP/PLN cofa w rejony wcześniej wybitego oporu przy 5,12 zł, który aktualnie powinien być traktowany jako wsparcie. W przypadku zamknięcia dzisiejszej sesji poniżej, niewykluczone są dalsze spadki po weekendzie.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs dolara wciąż odbija od 3,77 zł

Patrząc technicznie na wykres D1, notowania USD/PLN po raz kolejny odbiły się od kluczowej strefy oporowej przy 3,77 zł, o której pisaliśmy już od dłuższego czasu. Zgodnie z klasycznymi założeniami AT, bazowym scenariuszem jest więc ruch na niższe poziomy. Aktualnie najbliższym wsparciem jest linia poprowadzona po ostatnich dołkach. W przypadku jej pokonania, przecena powinna przyspieszyć w kierunku strefy przy 3,6550 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs euro wybije dołem z boxa?

Patrząc na wykres EUR/PLN (euro do złotego), podczas wczorajszej sesji mogliśmy obserwować nieudaną próbę wybicia górą z boxa konsolidacyjnego. Kupujący wyraźnie odpuścili, przez co dziś doszło do spadków i ataku na dolne ograniczenie. W przypadku wybicia dołem, droga w kierunku wsparcia przy 4,1450 zł zostanie otwarta.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka opuszcza box konsolidacyjny

Patrząc na interwał D1, notowania CHF/PLN również próbują wybić się z konsolidacji. Wczorajsza nieudana próba ataku na górne ograniczenie poskutkowała silnymi spadkami na dzisiejszej sesji. Niemniej należy zauważyć, że po opuszczeniu boxa, kupujący pojawili się już na wysokości pierwszego wsparcia przy 4,1850 zł. Jeżeli zostanie ono zanegowane, kolejna podpora dla kupujących wypada przy 4,1450 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda rekomendacje | orlen kurs akcji | giełda lotos | dax30 | indeks s&p 500 |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here