Poniedziałkowy poranek przebiega na rynku walutowym stosunkowo spokojnie. Póki co nie poznaliśmy bowiem ani jednego istotnego raportu makroekonomicznego. Spośród popularnych walut, na szczególną uwagę zasługuje jedynie kurs funta, który do południa osunął się o ponad trzy grosze. Jak na tle euro, dolara, funta i franka wypada polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w poniedziałek, 29 czerwca 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9619 zł 29.06.2020, godzina 12:00
Kurs euro EURPLN 4,4664 zł 29.06.2020, godzina 12:00
Kurs funta GBPPLN 4,8861 zł 29.06.2020, godzina 12:00
Kurs franka CHFPLN 4,1904 zł 29.06.2020, godzina 12:00

Kurs euro spadnie do 4,44 zł

Kurs euro utrzymuje się dziś na względnie stabilnym poziomie. Mimo, że osłabił się on przed południem w relacji do polskiego złotego, to spadek ten był jednak jedynie symboliczny.

Z opublikowanego przez firmę badawczą Kantar “Monitora Bankowego” wynika, że bankowcy oczekują, iż kurs euro osunie się na koniec lipca br. o ponad 2 grosze do 4,44 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka spadnie do 4,16 zł

Kurs franka szwajcarskiego również rozpoczął tydzień stosunkowo symbolicznymi spadkami. Do godz. 12:00 osunął się on o nieco ponad 1 grosz. Zdaniem bankowców, do końca lipca kurs franka osunie się jednak jeszcze o ponad trzy grosze do 4,16 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta najniżej od trzech miesięcy

Kurs funta od miesiąca poruszał się w trendzie horyzontalnym. Wraz z początkiem tygodnia pojawiła się silna reakcja podażowa, wskutek której kurs funta osunął się o ponad 3 grosze pokonując przy tym techniczne wsparcie w wysokości 4,9120 zł będącego dolnym ograniczeniem konsolidacji. Fakt ten sprawił, że GBP znalazł się na najniższym poziomie od 20 marca br. Jeżeli tylko tendencja spadkowa będzie kontynuowana, kurs funta mógłby docelowo osunąć się nawet w rejon 4,7850 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara wzrośnie powyżej 4 zł

Kurs dolara również nie może zaliczyć początku tygodnia do udanych. Tylko do godziny 12:00 osunął się on bowiem o ponad 2 grosze. Mimo to, bankowcy przepytani przez Kantar spodziewają się, że do końca lipca kurs dolara wzrośnie o niemal 5 groszy do 4,01 zł

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułE-sklep CCC w ciągu roku od uruchomienia zrealizował ok. 1,5 mln zamówień
Następny artykułLusztyn z Pekao: Koszty ryzyka i odpisy w sektorze wzrosną 2-3 krotnie w 2021 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here