Naga MarketsKurs funta GBP/PLN ostro w dół. Co dalej z euro, dolarem i frankiem?Podczas wtorkowej sesji zmienność na polskim złotym jest raczej umiarkowana, oczywiście poza parą walutową GBPPLN, gdzie obserwujemy dziś spore spadki. Ma to związek z dynamiczną korektą na funcie, jaką obserwujemy nie tylko w ujęciu do PLN, ale także do innych walut. O poranku to brytyjska waluta radzi sobie najsłabiej. Co jednak z polskim złotym w ujęciu do innych walut? Czy istnieje szansa na dalsze umocnienie PLN? Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do euro, franka szwajcarskiego, funta brytyjskiego i dolara amerykańskiego we wtorek 17 grudnia. 


Polski złoty zyskuje na początku nowego tygodnia

We wtorek 17 grudnia EURPLN zyskuje 0,06%, tym samym jeśli nieznacznie korygowane są wczorajsze spadki, niemniej cały czas istnieje szansa na ruch w kierunku listopadowych minimów przy 4,2450. Polski złoty nieznacznie traci dziś także do franka (CHF). Z kolei w stosunku do dolara PLN umacnia się 0,07%. Najsilniejszy ruch ruch możemy z kolei obserwować na GPBPLN, funt traci o poranku aż 0,7% w stosunku do złotego!

Wykres GBPPLN
GBPPLN interwał D1

Spójrzmy jak wygląda sytuacja techniczna na na wykresie GBPPLN. Kurs funta do złotego zdołał wyjść w ubiegłym tygodniu na poziomy nie widziane od 2017 roku, jak się jednak okazało ruch był krótkotrwały, główną zasługą tak silnego “wystrzału” w górę była wygrana Konserwatystów w wyborach parlamentach w Wielkiej Brytanii. jednak jak widać powyżej, notowania wracają do normalności. Aktualnie obserwowany ruch spadkowy można porównać do największej korekty, z jaką mieliśmy do czynienia od sierpnia tego roku (pomarańczowe prostokąty. Z racji tego, że GBPPLN wrócił poniżej poziomów szczytów z marca 2019 roku przy 5,07 zł, istnieje szansa na ponowny ruch w kierunku okrągłego poziomu 5,00 zł. jeżeli spadki będą bardziej dotkliwe, należy także wziąć pod uwagę wspomniany 1:1.

Zobacz także: Poranny przegląd rynków: Indeks DAX coraz bliżej historycznych maksimów

Zapraszamy także serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here