Kurs funta (GBP/PLN) odbija od półrocznych dołków. Euro, dolar i frank w miejscuPo dwóch dniach testów poziomu 4,80 zł, który jest najniższym od ponad pół roku, kurs funta szterlinga (GBP/PLN) stara się odbijać w poniedziałek, a brytyjska waluta jest jedną z najmocniejszych na początku nowego tygodnia. Jeżeli chodzi o pozostałe waluty w stosunku do złotego, to te pozostają raczej stabilne. Kurs euro (EUR/PLN) porusza się nadal w okolicy 4,45 zł, kurs dolara amerykańskiego (USD/PLN) przy 3,75 zł, a kurs franka szwajcarskiego (CHF/PLN) spada o 0,2% do 4,13 zł.

  • Kursy walut w poniedziałek, 14 września 2020 roku, kształtują się następująco: euro kosztuje 4,4997 zł, dolar 3,7537 zł, frank 4,1328 zł i funt 4,8231 zł
  • Frank, który testował poziom 4,14 zł, oddaje część pola i osłabia się o jeden grosz. Silniejsze ruchy prezentuje też funt szterling
  • GBP korzysta z oczekiwań inwestorów co do rozwiązania kwestii spornej Brexitu pomiędzy UK oraz UE

Kurs franka cały czas w górę. CHF/PLN droższy już o prawie 10 groszy

Z jednej strony mogłoby się wydawać, że sytuacja techniczna franka szwajcarskiego nie ulega większej zmianie, z drugiej od początku września i lokalnych minimów para walutowa CHF/PLN zyskuje już niemal 10 groszy. Co prawda początek nowego tygodnia przynosi delikatne cofnięcie, notowania utrzymują się jednak nad maksimami z początku miesiąca, a gdyby poziom 4,15 zł został ostatecznie pokonany, wtedy nie można wykluczyć powrotu do dynamiczniejszych wzrostów.

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Kurs dolara zatrzymał się nad 3,75 zł. USD/PLN korzysta ze wsparcia

Tracący w poniedziałek 0,15% kurs dolara, chwilowo spadał poniżej poziomu 3,75 zł, ten jednak cały czas zapewnia bardzo istotne wsparcie, pokrywając się z maksimami z sierpnia. W efekcie USD/PLN znalazł się obecnie w wąskim, pięciogroszowym kanale zmienności, balansując również na granicy ważnego poziomu z marca, kiedy cena dolara testowała ówczesne niemal dwuletnie minima.

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Kurs euro przyklejony do poziomu 4,45 zł. EUR/PLN nie zmienia swojej pozycji

Najmniejszą zmienność w ostatnim czasie prezentuje kurs euro, który w stosunku do złotego nie potrafi odkleić się od poziomu 4,45 zł. EUR/PLN nie przeszkodził nawet fakt, że w zeszłym tygodniu miejsce miało posiedzenie EBC, a w weekend szefowa banku centralnego Christine Lagarde interweniowała słownie sugerując, że kurs euro jest jednak zbyt wysoki. W najbliższych tygodniach przewidywane jest utrzymanie konsolidacji, a eurozłoty nie powinien opuszczać przedziału 4,37 zł – 4,49 zł w średnim terminie.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Notowania GBP/PLN próbują odbijać od 6-miesięcznych dołków. Kurs funta nad 4,80 zł

Piątkowy test poziomów poniżej 4,80 zł spowodował, że szterling pogłębiał półroczne dołki, ostatecznie jednak strefa wsparcia została utrzymana. W poniedziałek widać również reakcję korekcyjną ze strony kupujących, za sprawą, których kurs funta mocniej odbija. Pozytywne nastroje na rynku GBP napędzają oczekiwania inwestorów co do rozwoju negocjacji w sprawie Brexitu pomiędzy UE oraz UK w tym tygodniu.

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here