Kurs funta GBP/PLN odbija od kluczowego oporu. Ile będą kosztowały dolar USD/PLN, euro (EUR/PLN) i frank (CHF/PLN) po weekendzie?
Pary walutowe z polskim złotym

Przez większość tygodnia obserwowaliśmy konsolidację na głównych parach walutowych z polskim złotym, jednak ostatnie dwa dni przed weekendem przyniosły nieco większe ruchy. W piątek złoty umocnił się względem euro, dolara, franka i funta. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty umacnia się w ujęciu do euro, dolara, franka i funta
  • Funt brytyjski odbija od kluczowego oporu
  • Kurs dolara do złotego wymazuje wzrosty z początku tygodnia
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7271 zł 29.01.2020, godzina  19:45
Kurs euro EURPLN 4,5320 zł 29.01.2020, godzina  19:45
Kurs funta GBPPLN 5,1080 zł 29.01.2020, godzina  19:45
Kurs franka CHFPLN 4,1844 zł 29.01.2020, godzina  19:45

Kurs funta GBP/PLN odbija od strefy oporowej

Pomimo pozytywnego rozpoczęcia ubiegłego tygodnia, na kursie funta do złotego możemy obserwować wyraźne cofnięcie. Para walutowa GBP/PLN odbiła od kluczowej strefy oporowej 5,18 – 5,15 zł, co zgodnie z klasycznymi założeniami AT może wskazywać na chęć wykonania głębszej korekty. Świeca W1 ma wyraźną wymowę podażową – długi górny cień i mały korpus, co faworyzuje stronę podażową.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał W1

Kurs euro kończy tydzień pod kreską

Patrząc na wykres EUR/PLN (euro do złotego), doszło do wymazania wzrostów z ostatnich sesji. Świeca tygodniowa nie wygląda zbyt korzystnie dla kupujących, przez co najbliższe sesje mogą przynieść pogłębienie spadków. Przecena powinna przyspieszyć w momencie wybicia się poniżej wsparcia przy 4,50 zł, poziom ten pozostaje kluczowym wsparciem w krótkim terminie.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

Kurs franka z formacją spadkową

Notowani CHF/PLN także kończą tydzień pod kreską. Kurs franka do złotego wrócił poniżej kluczowej strefy przy 4,20 zł, co może przemawiać za kontynuacją przeceny. Aby doszło jednak do wygenerowania sygnału spadkowego, kurs musiałby wybić się poniżej linii poprowadzonej po ostatnich minimach. W przypadku takiego scenariusza, przecena mogłaby przyspieszyć w kierunku wsparcia przy 4,0530 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

Kurs dolara wymazuje wzrosty z poprzednich sesji

Patrząc technicznie na wykres W1, notowania USD/PLN nie zdołały utrzymać wzrostów do końca tygodnia. Podobnie jak na innych omawianych wyżej parach walutowych, świeca W1 ma wymowę podażową, co może prowadzić do spadków w najbliższych dniach. Kluczowe wsparcie znajduje się przy 3,6880 zł. W przypadku jego wybicia – przecena może przybrać na sile. Oporem pozostaje z kolei obszar przy 3,79 zł. Dopóki nie dojdzie do jego zanegowania, obowiązuje scenariusz spadkowy.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał W1
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda rekomendacje | orlen kurs akcji | giełda lotos | dax30 | indeks s&p 500 |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here