Kurs funta (GBP/PLN) nurkuje, dolar i frank idą w jego ślady. 28 grudnia 2020 r.Polski złoty w godzinach porannych był najtańszy od około tygodnia, jednak Powrót na rynek apetytu na ryzyko spowodował, że Polska waluta się nie odbierała do zagranicznych konkurentów. W efekcie, kurs funta traci ponad 0,7%, kurs dolara i franka osuwają się o ponad 0,4%, a euro traci ponad 0,2%. Sprawdź, jak kształtują się kursy walut w poniedziałek 28 grudnia 2020 roku.

  • Indeks polskiego złotego rośnie w poniedziałek o 0,1% i zyskuje do wszystkich głównych walut
  • Rano, to kurs dolara był najsłabszą walutą, jednak w południe palmę pierwszeństwa przejmuje kurs funta szterlinga
  • Deprecjacja nie omija również pary walutowej EUR/PLN, która spada poniżej poziomu 4,50 zł

Kurs dolara mocno w dół. USD/PLN po nieudanym teście 3,70 zł

Kurs dolara jest jednym z najsilniej tracących do polskiego złotego w poniedziałek, w trakcie pierwszej sesji handlowej po świętach. Przez chwilę notowania pary walutowej USD/PLN próbowały naruszać poziom 3,70 zł, strefa oporu została jednak dynamicznie odrzucona, a amerykańska waluta traci do złotówki prawie 0,5%.

W tym tygodniu na rynkach dominować będzie ograniczona aktywność wynikająca z przerwy świątecznej, jednak 28 grudnia widać, że inwestorzy znowu szukają bardziej ryzykownych inwestycji, kupując tym samym za swoje dolary oraz za franki szwajcarskie akcje oraz waluty gospodarek wschodzących. Dzisiaj kurs dolara wynosi mniej niż 3,68 zł.

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Kurs franka traci podobnie jak dolar. CHF/PLN nie pokonał 4,15 zł

Kurs franka, jako kolejna z bezpiecznych przystani na rynku finansowym, również silnie traci w poniedziałek. Para walutowa CHF/PLN po nieudanej próbie wybicia poziomu 4,15 zł osuwa się silniej w trakcie dzisiejszej sesji, a w ujęciu procentowym spadki przekraczają 0,4%.

Od momentu porannego testu wspomnianej strefy oporu frank szwajcarski traci już dwa grosze i w momencie publikacji artykułu kosztuje 4,13 zł. Od strony technicznej sytuacja nie ulega jednak większej zmianie, a kurs franka szwajcarskiego powraca do strefy zmienności, w której poruszał się przez większą część grudnia.

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Kurs funta najsilniej tracącym w poniedziałek. GBP/PLN przebija się przez 5 zł

Deprecjacja nie omija również funta szterlinga, który po początkowej euforii z zeszłego tygodnia wynikającej z informacji o zawarciu umowy handlowej pomiędzy Wielką Brytanią i Unią Europejską, w poniedziałek mocniej traci. Para walutowa GBP/PLN osuwa się o niemal 0,75% i pomimo tego, że zaczynała dzień powyżej poziomu 5 zł, spada w kierunku 4,96 zł.

Funt traci również do ogólnie słabego w poniedziałek dolara i w okolicach południa jest jedną z najsłabszych walut główny gospodarek.

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Kurs euro (EUR/PLN) nieudolnie testował 4,50 zł

Kurs euro co prawda traci najmniej, jednak deprecjacja również go nie omija, a para walutowa EUR/PLN osuwa się o ponad 0,2%. Dzień dla euro rozpoczynał się tuż nad poziomem 4,50 zł oraz przynosił próbę testu okolic grudniowych szczytów, jednak powrót apetytu na ryzyko w połowie dnia spowodował, że para walutowa powraca poniżej poziomu 4,50 zł.

Jednocześnie w poniedziałek miejsce miał test najniższych poziomów od około tygodnia.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here