Kurs funta GBP/PLN na plusie w czwartek. Euro bez zmian, a dolar i frank pod kreską 28 stycznia
Pary walutowe z polskim złotym

Podczas czwartkowej sesji mogliśmy obserwować mieszane nastroje na głównych parach walutowych z polskim złotym. Nasza krajowa waluta umacnia się dziś w stosunku nieznacznie do dolara i franka, jednak traci wobec funta brytyjskiego. Z kolei w ujęciu z euro obserwujemy utrzymanie kursu w rejonach poziomu odniesienia. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

Finax
  • Polski złoty umacnia się w czwartek do dolara i funta
  • Funt brytyjski utrzymuje  się na plusie
  • Kurs euro bez zmian wobec złotego
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7465 zł 28.01.2020, godzina 17:07
Kurs euro EURPLN 4,5429 zł 28.01.2020, godzina 17:07
Kurs funta GBPPLN 5,1395 zł 28.01.2020, godzina 17:07
Kurs franka CHFPLN 4,2168 zł 28.01.2020, godzina 17:07

Kurs funta GBP/PLN wybija górą

Na kursie funta do złotego możemy obserwować kontynuację wzrostów. W tym tygodniu GBP/PLN wybił się powyżej kluczowej strefy oporowej, dlatego też zgodnie z klasycznymi założeniami AT, droga w kierunku poziomu 5,2250 zł została otwarta. Tak długo jak notowania będą się utrzymywać powyżej 5,12 zł, należy oczekiwać dalszej zwyżki.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwal D1

Kurs dolara ponownie odbija od 3,77 zł

Patrząc technicznie na wykres D1, notowania USD/PLN rozpoczęły sesję od wzrostów, które jednak zostały “zgaszone” w drugiej połowie dnia. Aktualnie z godnie z długoterminowym sentymentem, wciąż istnieje szansa na ruch w ramach trendu spadkowego, Kluczową zaporą podażową pozostaje tutaj strefa przy poziomie 3,77 zł, od której ponownie doszło dziś od odbicia. Ważne wsparcie znajduje się z kolei przy 3,6550 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwal D1

Kurs euro w ruchu bocznym

Patrząc na wykres EUR/PLN (euro do złotego) mogliśmy obserwować nieudaną próbę wybicia górnego ograniczenia lokalnego boxa cenowego. Szybki powrót do środka boxa oznacza, że scenariuszem bazowym jest dalszy ruch boczny. W średnim terminie, najbliższy opór znajduje się przy 4,57 zł. Z kolei wsparciem pozostają dopiero okolice 4,4950 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwal D1

Kurs franka pozostaje w konsolidacji

Patrząc na interwał D1, notowania CHF/PLN utrzymują się w konsolidacji. Pomimo, że dziś obserwowaliśmy próbę wybicia z prostokąta, tak ostatecznie doszło do cofnięcia. Aktualnie trzeba więc uzbroić się w cierpliwość i poczekać na wyklarowanie sytuacji i określenie kierunku. W średnim terminie oporem pozostaje strefa przy 4,2450 zł (tuż powyżej dzisiejszych maksimów), z kolei wsparcie znajduje się przy 4,1850 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwal D1
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs lotos | indeks s&p 500 | nasdaq composite notowania | pkn orlen cena akcji | notowania bitcoina |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here