Kurs funta GBP/PLN na 0,6 proc. plusie we wtorek 26 stycznie. Euro, dolar, i frank także nad kreską
Pary walutowe z polskim złotym

Wtorkowa sesja nie należy do udanych w wykonaniu polskiego złotego. Nasza krajowa waluta traci dziś w stosunku do euro, dolara, funta i franka. Największą zmienność obserwujemy na funcie brytyjskim, który rośnie ponad 0,6% Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

Finax
  • Polski złoty traci we wtorek do euro, dolara, franka i funta
  • Funt brytyjski z szansą na pokonanie ważnego oporu
  • USD 0,3 procent w górę, EUR zyskuj niemal 0,4%
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7430 zł 26.01.2020, godzina 18:05
Kurs euro EURPLN 4,5505 zł 26.01.2020, godzina 18:05
Kurs funta GBPPLN 5,1397 zł 26.01.2020, godzina 18:05
Kurs franka CHFPLN 4,2173 zł 26.01.2020, godzina 18:05

Kurs funta GBP/PLN wybija górą

Na kursie funta do złotego możemy obserwować bardzo dobre nastroje. GBP/PLN próbuje wybić się powyżej kluczowej strefy oporowej i jeżeli mu się to uda, droga w kierunku poziomu 5,2250 zł zostanie otwarta. W przeciwnym razie, odbicie się w tym miejscu może prowadzić do głębszej korekty spadkowej. Na razie jednak wydaje się, że prawdopodobieństwo leży po stronie kupujących.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs dolara wciąż poniżej oporu

Patrząc technicznie na wykres D1, notowania USD/PLN wymazały poranną zwyżkę, przez co w dalszej części tygodnia istnieje szansa na ruch w ramach trendu spadkowego, który obowiązuje na tej parze walutowe od dłuższego czasu. Kluczową zaporą podażową pozostaje tutaj strefa przy poziomie 3,77 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs euro na plusie we wtorek

Patrząc na wykres EUR/PLN (euro do złotego) widać próbę wybicia z lokalnej konsolidacji. Jeżeli zakończy się ona powodzeniem, istnieje szansa na atak strefy oporowej przy 4,57 zł. W przeciwnym razie, w przypadku odwrotu, kluczowym wsparciem pozostają dopiero okolice 4,4950 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka pozostaje w konsolidacji

Patrząc na interwał D1, notowania CHF/PLN pozostają w męczącej konsolidacji. Na razie trzeba więc uzbroić się w cierpliwość i poczekać na wyklarowanie sytuacji i określenie kierunku. W średnim terminie oporem pozostaje strefa przy 4,2450 zł, z kolei wsparcie znajduje się przy 4,1850 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs funta szterlinga | kurs złotego wykres | bitcoin trend app | notowania dolara | usd kurs |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here