Kurs funta GBP/PLN mocno w górę. Dolar (USD) na plusie, a euro i frank pod kreską
Pary walutowe z polskim złotym

Podczas czwartkowej sesji możemy obserwować słabość polskiego złotego względem funta i dolara. Złotówka umacnia się jednak nieznacznie względem euro i franka szwajcarskiego. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

Finax
  • Polski złoty traci dziś do funta i dolara
  • Funt brytyjski umacnia się do złotego kolejny dzień z rzędu
  • Złotówka umacnia się nieznacznie do euro i franka
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7186 zł 18.02.2020, godzina 19:15
Kurs euro EURPLN 4,4925 zł 18.02.2020, godzina 19:15
Kurs funta GBPPLN 5,1920 zł 18.02.2020, godzina 19:15
Kurs franka CHFPLN 4,1472 zł 18.02.2020, godzina 19:15

Kurs funta GBP/PLN coraz bliżej strefy przy 5,22 zł

Na kursie funta do złotego kolejny dzień z rzędu obserwujemy wzrosty. Zgodnie z wcześniejszymi oczekiwaniami, scenariusz nie uległ zmianie. Aktualnie prawdopodobieństwo ataku na strefę oporową przy 5,22 zł jest coraz wyższe. Miejsce to wynika z zeszłorocznych maksimów i powinno stanowić kluczową zaporę podażową. Wsparciem pozostaje z kolei obszar przy 5,12 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs dolara pod kreską w czwartek

Patrząc technicznie na wykres D1, notowania USD/PLN w dalszym ciągu znajdują się w tendencji spadkowej. Pomimo ostatniego odreagowania, dopóki kurs będzie się utrzymywał poniżej 3,77 zł, to scenariusz spadkowy wydaje się najbardziej prawdopodobny. Kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 4,6560 zł, jej pokonania może doradzić do przyspieszenia przeceny.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs euro ma problem z powrotem powyżej 4,4950 zł

Patrząc na wykres EUR/PLN widać, że euro ma wyraźny problem z powrotem powyżej lokalnego oporu przy 4,4950 zł. Dopóki kurs będzie się utrzymywał poniżej, bazowym scenariuszem jest pogłębienie przeceny. Gdyby jednak kupujący przejęli inicjatywę i dosżłoby do większego odbicia, najbliższym oporem będzie górne ograniczenia układu 1:1.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka w konsolidacji

W tym tygodniu możemy obserwować niezdecydowanie na parze walutowej CHF/PLN. Notowania utknęły w wąskim przedziale wahań, przez co ciężko jest określić dalszy kierunek. Jeżeli kupujący nie zdołają utrzymać ceny powyżej poziomu 4,1450 zł, większe spadki mogą mieć miejsce.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kursu funta | prognozy dla dolara | biomedlub akcje | notowania dolar | bitcoin aktualnosci |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here