Kurs funta (GBP/PLN) 0,2 proc. w górę, dolar stabilnie do złotego, euro i frank zyskują 16 lipca
Kursy walut 16 lipca

Podczas czwartkowej sesji możemy obserwować mniejszą zmienność na parach z polskim złotym. W ujęciu z dolarem nasza waluta utrzymuje się dokładnie na wysokości poziomu wczorajszego zamknięcia sesji. Z kolej nieznaczne straty widać w stosunku do funta, euro i franka. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty traci w czwartek do euro, funta i franka
  • Złotówka stabilnie w ujęciu z dolarem, USD/PNN po 3,92 zł
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9198 zł 16.07.2020, godzina 17:45
Kurs euro EURPLN 4,4796 zł 16.07.2020, godzina 17:45
Kurs funta GBPPLN 4,9415 zł 16.07.2020, godzina 17:45
Kurs franka CHFPLN 4,1548 zł 16.07.2020, godzina 17:45

Kurs dolara utrzymuje kierunek spadkowy

Pomimo, że w momencie przygotowywania tego komentarza dolar znajduje się na wysokości poziomu wczorajszego zamknięcia sesji, tak o poranku próbował rosnąć. Sprzedający szybko przejęli jednak przewagę przez co na interwale D1 widać świecę z długim dolnym cieniem, co na pewno nie zachęca do kupna.

Patrząc technicznie, para walutowa USD/PLN odbijała się w ostatnim czasie od strefy oporowej przy 3,97 zł. Poziom ten pozostaje istotnym oporem w średnim terminie. Dopóki kurs znajduje się poniżej obowiązuje tendencja spadkowa.

Dopiero w przypadku zanegowania wspomnianej strefy, ruch wzrostowy mógłby się przedłużyć nawet w kierunku 4,12 zł. Jeżeli natomiast nie dojdzie do wybicia górą, wciąż bazowym scenariuszem jest ruch w kierunku 3,87 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs euro do złotego broni wcześniej pokonanego oporu

Kurs euro do złotego znajduje się na niewielkim plusie. Wczoraj para walutowa próbowała wrócić poniżej poziomu wynikającego z górnego ograniczenia układu 1:1, jednak okazało się ono skutecznym wsparciem. Jeżeli kurs zdoła utrzymać się powyżej, wciąż możliwy jest atak na strefę oporową przy 4,51 zł. W przeciwnym razie, powrót poniżej będzie oznaczał przejecie przewagi przez sprzedających.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

 – Silne jest dzisiaj euro. W grupie G-10 mocniejsza jest tylko korona szwedzka. Siła wspólnej waluty bazuje na oczekiwaniach, co do rozpoczynającego się jutro szczytu UE, na którym może zostać zaakceptowany kształt programu pomocowego dla krajów poszkodowanych przez koronawirusa. Posiedzenie EBC przeszło bez większego echa – komentuje Marek Rogalski z DM BOŚ.

Kurs funta GBP/PLN broni wsparcia przy 4,91 zł

Na kursie funta do złotego możemy obserwować wzrosty podczas czwartkowej sesji. Jeżeli wsparcie przy poziomie 4,91 zł będzie w dalszym ciągu skutecznie bronione, istnieje szansa na ponowny atak strefy oporowej, wypadającej w rejonach okrągłego poziomu 5 zł. Niemniej w przypadku wybicia dołem, ruch spadkowy może przyspieszyć.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN utrzymuje się poniżej poziomu 4,1850 zł

Frank szwajcarski znajduje się dziś na niewielkim plusie w relacji do złotego. Para walutowa CHF/PLN, wróciła jednak w ostatnich dniach poniżej ważnej strefy oporowej przy 4,1850 zł, co może przemawiać za pogłębieniem spadków. Jeżeli sentyment nie ulegnie zmianie, niewykluczony jest nawet ruch w kierunku strefy zaznaczonej kolorem zielonym. Scenariusz ten zostanie zanegowany dopiero w momencie powrotu powyżej wspomnianego poziomu 4,1850 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here