Naga Markets

Kurs funta (GBP) oddaje środowe zyski. Brexit w martwym punkcieW czwartek funt ponownie traci i wymazuje zyski, które wypracował w środę, co jest spowodowane mijaniem pierwotnego terminu zakończenia negocjacji w sprawie umowy handlowej po Brexcie. Mimo, że politycy prawdopodobnie będą kontynuować rozmowy, to napięcie wciąż jest wysokie.

  • Boris Johnson jest zawiedzony prędkością negocjacji.
  • Unia Europejska nie zamierza iść na ustępstwa, jeżeli nie uczyni tego również Wielka Brytania.
  • Kurs GBP/USD ponownie spał poniżej 1,3000.

Rozgoryczenie premiera Zjednoczonego Królestwa

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson poinformował Unię Europejską, że jest zawiedziony powolnym postępem negocjacji. Polityk podkreślił również, że zdecyduje o dalszym udziale w rozmowach, kiedy pozna ustalenia ze szczytu Rady Europejskiej, ponieważ nie jest pewien czy warto nadal je prowadzić.Zobacz również: Jim Cramer: Wybory w USA wywołają “obrzydliwą wyprzedaż” na Wall Street. Czas na zakupy?

Premier zauważył, że porozumienie jest pożądane, ale wyraził swoje rozczarowanie, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni nie poczyniono większych postępów. Premier powiedział także, że czeka na wyniki posiedzenia Rady Europejskiej i zastanowi się nad nimi, zanim przedstawi kolejne kroki, jakie podejmie Zjednoczone Królestwo. – czytamy w oświadczeniu brytyjskiego rządu.

Kurs funta (GBP/USD) nie utrzymał wzrostów

Doradcy Johnsona prawdopodobnie polecą mu kontynuowanie rozmów, ponieważ brytyjska sytuacja gospodarcza jest coraz trudniejsza. Obecnie możliwym terminem zakończenia negocjacji jest koniec października lub początek listopada.

Przed nami jeszcze dużo pracy. UE pracuje nad umową, ale nie za wszelką cenę. – skomentowała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Przedstawiciele Unii Europejskiej utrzymują, że postępy w negocjacjach zależą od postawy Wielkiej Brytanii. Ich zdaniem zanim UE będzie mogło pójść na jakiekolwiek ustępstwa Brytyjczycy muszą zmienić swoje plany dotyczące kontroli nad państwowymi subsydiami.

Dalsza niepewność odbija się w kursie GBP/USD, który spada o 0,57% i zbliża się do 1,2930. Funt wypada lepiej w stosunku do euro, tracąc „jedynie” 0,25%.

Wykres przedstawiający zmianę kursu GBP/USD w ciągu 3 ostatnich miesięcy, źródło: tradingview.com

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here