Naga MarketsKurs funta (GBP) nieco odbija w Wigilię, DAX ma problem z oporemPłynność jest niska ze względu na dzień Wigilii, stąd też niektóre ruchy mogą być przypadkowe. W przestrzeni G-10 uwagę zwraca słabość NZD na szerokim rynku, a nieco mocniejszy jest GBP. W nocy opublikowane zostały zapiski z październikowego posiedzenia Banku Japonii, ale nie miały większego wpływu na notowania JPY. BOJ podkreślił w nich, że ryzyka zewnętrzne pozostają znaczące. W kraju złoty jest minimalnie słabszy, USDPLN jest powyżej 3,85, a EURPLN ponad 4,27. 


DAX – problem z oporem przy 13300 pkt.

Indeks niemieckiej giełdy ma problem z wybiciem oporu przy 13300 pkt., który był kluczowy przez cały listopad. Wprawdzie dzisiaj i po Świętach płynność będzie marginalna i tym samym ruchy nieco przypadkowe, ale według analizy technicznej ważne będzie teraz to, czy zostanie zanegowana wczorajsza biała świeca. Wydaje się jednak, że na rozstrzygnięcia przyjdzie nam nieco poczekać.

Wykres dzienny FDE30
Wykres dzienny FDE30

GBPUSD – siła trendu spadkowego

Funt dzisiaj nieco odbija, ale poniedziałek był kolejnym słabym dniem dla brytyjskiej waluty. I schemat powtarza się w ostatnich dniach – próby korekty w ciągu dnia, są później negowane i spadamy na nowe minima. Czy dzisiaj będzie podobnie? Niekoniecznie, bo mamy specyficzny dzień handlu, jakim jest Wigilia. Niemniej wczoraj uwagę zwrócił spadek poniżej strefy wsparcia  1,2935-55. Dzisiaj wprawdzie notowania znów weszły w ten obszar, ale na większe odbicie na razie się nie zanosi. Bardziej prawdopodobny jest retest wczorajszego dołka przy 1,29.

Wykres dzienny GBPUSD
Wykres dzienny GBPUSD


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here