Naga MarketsBanknot 20 funtówO godzinie 10:30 poznaliśmy odczyty makroekonomiczne z Wielkiej Brytanii. Kurs funta pozostaje stabilny, nie widać większej zmienności. Aktualnie za jednego funta brytyjskiego trzeba płacić 1,3090 dolara amerykańskiego (USD) i 0,8638 euro (EUR).


O godzinie 10:30 poznaliśmy dane odnośnie wynagrodzeń w Wielkiej Brytanii. Raport z brytyjskiego rynku pracy wypadł raczej pozytywnie, co potwierdza dobrą kondycję w tym obszarze gospodarki. Stopa bezrobocia pozostała na tym samym poziomie, wyniosła 3,9%. W przypadku dynamiki płac możemy obserwować nieznaczne zwolnienie wskaźnika bazowego, jednak średnie wynagrodzenie pozostało na niezmienionym poziomie. Przybyło także 28,3 tysiąca nowych bezrobotnych. Odczyty nie zaskoczyły, większość wskaźników była zbliżona do prognoz analityków. Większej reakcji na kursie funta nie widać.

Te artykuły również Cię zainteresują
kalendarz makroekonomiczny dane z UK

Zobacz także: Poranny przegląd rynków, indeksy w górę, ropa rozpoczyna korektę

Sytuacja techniczna na parze GBP/USD

Kurs funta do dolara (GBP/USD) broni linii poprowadzonej po ostatnich dołkach. Jeżeli dojdzie do kolejnego testu strefy oporowej przy 1,3120, to istnieje spore prawdopodobieństwo wybicia górą. Wtedy też zasięgiem dla pozycji długich byłby nawet okolice szczytów z początku kwietnia – 1,3185.

Kurs funta do dolaraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here