Polski złoty nie może zaliczyć minionego tygodnia do udanych. Na przestrzeni ostatnich dni osłabiał się on bowiem wobec euro, franka, funta i dolara. Największe wzrosty dostrzec można było na notowaniach kursu funta, który zyskał aż 1,69%, co było jednocześnie największą, tygodniową aprecjacją wsród walut grupy G8.


  • kurs euro (EURPLN) zyskuje zyskuje ponad 1%
  • EUR powyżej 4,38 zł
  • frank zyskuje nieprzerwanie od ośmiu tygodni
  • kurs franka szwajcarskiego (CHFPLN) zmierza w kierunku 4,08 zł
  • Kurs funta (GBPPLN) powyżej 4,83 zł
  • GBP zmierza w kierunku 4,8580 zł
  • kurs dolara (USDPLN) powyżej 3,90 zł
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,3808 Euro
USDPLN 3,9254 dolar
GBPPLN 4,8307 funt
CHFPLN 4,0274 frank

Kurs euro zmierza w kierunku 4,40 zł

Kurs euro ma za sobą niezwykle udany tydzień. Na przestrzeni minionych dni wzrósł on bowiem o ponad 1% powiększając tym samym trwającą niemal nieprzerwanie od pięciu tygodni aprecjację do 3,19%. Warto zwrócić uwagę, że wskutek tych wzrostów, kurs euro pokonał kilka istotnych poziomów oporu znajdujących się kolejno w rejonie 4,2750 zł, 4,3150 zł oraz 4,34 zł. W chwili obecnej euro wyceniane jest już powyżej 4,38 zł i jeżeli tylko aprecjacja wspólnej walut będzie kontynuowana, kurs euro mógłby dotrzeć nawet w rejon 4,40 zł.

Kurs franka znów powyżej 4 zł

Kurs franka zyskuje nieprzerwanie od ośmiu tygodni. Jest to zarazem jedna z najdłuższych aprecjacji CHF w jego historii, a przynajmniej najdłuższa na przestrzeni ostatnich 10 lat. W minionym tygodniu kurs franka wzrósł o 0,79% powiększając tym samym trwającą od początku lipca br. aprecjację do 5,63%.

Warto zwrócić uwagę, że ostatnie wzrosty sprawiły, iż kurs franka znalazł się powyżej 4 zł, co jest najwyższą jego wyceną od marca 2017 r. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie należałoby się przygotować na możliwość ponownego przetestowania 4,0850 zł, bądź nawet 4,1850 zł.

Kurs funta najwyżej od początku czerwca br.

Kurs funta znacząco zyskuje niemal nieprzerwanie od dwóch tygodni. W minionym tygodniu kurs funta umocnił się aż o 1,69% powiększając tym samym trwająca od dwóch tygodni aprecjację do 4,17%. To właśnie w wyniku tego umocnienia, kurs funta wzrósł z okolic 4,64 zł, aż powyżej 4,83 żł obecnie. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie kurs funta mógłby dotrzeć w okolice 4,8580 zł, bądź nawet 4,9250 zł.

Kurs dolara powyżej 3,90 zł

Kurs dolara od kilku dni porusza się w trendzie horyzontalnym. Mimo to, na przestrzeni minionego tygodnia umocnił się on wobec polskiego złotego o 0,35%. Warto także zwrócić uwagę, że kurs dolara w dalszym ciągu utrzymuje się powyżej 3,90 zł i górnego ograniczenia wcześniejszego kanału wzrostowego. Biorąc pod uwagę, że konsolidacja jest formą korekty (w tym przypadku po impulsie wzrostowym), wzrasta prawdopodobieństwo, że po zakończeniu tego ruchu bocznego, kurs dolara wzrośnie nawet powyżej 4 zł.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWeekendowy przegląd rynków – Trump zapowiada wyższe cła na import z Chin
Następny artykułPraca w branży tradingowej – Purple Trading poszukuje menadżera sprzedaży
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here