Naga MarketsZa nami Dzień Niepodległości, a także pierwszy dzień nowego tygodnia bez sesji na Książęcej. W całej Polsce świętowano 101. rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności. Na ulicach miast zaroiło się od białoczerwonych flag, czerwieni nie brakowało również na rynkach. Wygranym długiego weekendu wydaje się być kurs funta, która silnie zyskiwał w trakcie poniedziałkowej sesji. Na przegląd wybranych informacji rynkowych zaprasza Comparic24.tv oraz broker XM

Czerwono na międzynarodowych rynkach na początku tygodnia

Niemiecki DAX zakończył wczorajszą sesję spadkiem o 0,23%, pod kreską zamknęły się również FTSE Milano oraz FTSE 100. Kolejno 0,19 oraz 0,42%. Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł o 0,07 proc. i wyniósł 27.699,65 pkt. Do wzrostu indeksu w dużym stopniu przyczynił się rosnący o prawie 5 proc. kurs akcji Boeinga. S&P 500 stracił 0,19 proc. i wyniósł 3.087,25 pkt. Nasdaq Comp. poszedł w dół 0,11 proc., do 8.466,30 pkt.

„Inwestorzy obawiają się o negocjacje handlowe USA-Chiny po ostatnich komentarzach ze strony prezydenta Donalda Trumpa, który nie jest zadowolony z tempa negocjacji handlowych z Chinami. “Rozmowy idą do przodu, ale wolno, jak dla mnie, o wiele za wolno” – powiedział w sobotę Donald Trump. Podkreślił, że porozumienie leży przede wszystkim w interesie Chin. Poniedziałek przyniósł również spadek wyceny dolara amerykańskiego – ten tracił do większości walut grupy G8. Najwięcej w stosunku do dolara nowozelandzkiego czy funta szterlinga” – komentował Adam Rak.

Kurs funta wygranym długiego weekendu. Wszystko dzięki Farage’owi

Rynki miały powody do zadowolenia jeśli chodzi o sytuację w Wielkiej Brytanii. Nigel Farage, lider Partii Brexitu poinformował, że jego ugrupowanie w zbliżających się wyborach parlamentarnych nie wystawi kandydatów w 317 okręgach, w których w 2017 r. wygrali konserwatyści. Wystartuje natomiast we wszystkich okręgach będących w posiadaniu Partii Pracy.

“Skoncentrujemy nasze wysiłki na wszystkich okręgach będących w posiadaniu Partii Pracy, która kompletnie złamała swoje obietnice złożone w 2017 r. Powalczymy także z pozostałymi partiami opowiadającymi się za pozostaniem Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej” – oświadczył Farage w Hartlepool w północno-wschodniej Anglii.

Informacja o tym, że Partia Brexitu nie będzie startować w okręgach konserwatystów, co w konsekwencji zwiększa szanse na to, że nowy rząd będzie miał parlamentarną większość, spowodowała umocnienie funta, który w trakcie poniedziałkowej sesji zyskiwał prawie 1 proc. w stosunku do dolara. Brytyjska waluta jeszcze bardziej zyskała wobec złotego.

Partnerem programu „To warto wiedzieć”, emitowanego codziennie o godzinie 09:00 na antenie Comparic24.tv jest międzynarodowy broker XM posiadający licencje CySEC, ASIC i FCA. Rozpocznij handel już od 5 dolarów i dołącz do ponad milionowej bazy klientów XM:

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA XM I ZAŁÓŻ KONTOtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułFunt brytyjski (GBP) wygranym na starcie tygodnia. Kurs dolara (USD) nadal wrażliwy na wojnę handlową
Następny artykułWielka Brytania: Stopa bezrobocia ponownie spada na wieloletnie minima
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here