Naga MarketsKurs funta (GBP) najsilniejszy w przestrzeni G-10Funt to dzisiaj najsilniejsza waluta w przestrzeni G-10. Widać wyraźne odreagowanie spadków z zeszłego tygodnia, które spowodował kontrowersyjny Internal Market Bill przedstawiony przez rząd Borisa Johnsona, który UE i społeczność międzynarodowa określiły jako naruszenie prawa międzynarodowego i wcześniejszych ustaleń, których gros przepracował poprzedni rząd Theresy May.

Dzisiaj tematem IMB miał zająć się parlament, co rodzi nadzieje, że zostanie on zablokowany dzięki głosom buntującej się przeciwko działaniom premiera grupy torysów. Tymczasem UE wytacza coraz mocniejsze działa – po rannych doniesieniach prasy, jakoby Parlament Europejski przygotowywał ustawę wetującą jakiekolwiek porozumienie z Zjednoczonym Królestwem, dopóki IMB nie zostanie cofnięty – pojawiły się kolejne. Tym razem chodzi o odwleczenie decyzji dotyczącej możliwości przeprowadzania rozliczeń w euro przez brytyjskie banki. Otwartym pytaniem pozostaje jednak to, o czym pisałem rano. Jeżeli IMB zostanie zablokowany, to dzięki rozłamowi w Partii Konserwatywnej. Czy w takiej sytuacji torysi będą w stanie dalej negocjować z UE nową umowę handlową?

Technicznie rejon 1,2930-40 na GBPUSD to spadkowa linia trendu prowadzona od szczytu z 1 września b.r. Trudno ocenić, czy zostanie złamana. Sytuacja w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin może zmieniać się jak w kalejdoskopie.

Wykres dzienny GBPUSD

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here