Naga MarketsFunt szterling z pewnością może zaliczyć mijający juz powoli rok do udanych. Tylko od początku stycznia br. umocnił się on bowiem o 2,34%, co jest drugim najlepszym rezultatem spośród walut grupy G8. Większą aprecjację odnotował bowiem jedynie dolar kanadyjski, który zyskał aż 3,70%. Zdaniem dużych banków inwestycyjnych, nadchodzący rok może być równie, bądź nawet jeszcze bardziej optymistyczny dla GBP niż obecny.


Kurs funta najsilniejszą walutą G10

Bloomberg zwraca uwagę, że kurs funta był na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy najsilniejszą walutą grupy G10:

Kurs funta najsilniejszą walutą G10

Kurs funta wzrośnie do 1,40 USD w 2020 r.

Analitycy z Wall Street wskazują, że jeśli tylko Partia Konserwatywna wygra zaplanowane na 12 grudnia 2019 r., przedterminowe wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii i utrzyma się przy władzy, przełamując równocześnie impas w sprawie Brexitu, wówczas kurs funta mógłby wzrosnąć do końca 2020 roku nawet o 8% osiągając najwyższy poziom od 18 miesięcy tj. 1,39 USD. Tak przynajmniej wynika z najnowszych prognoz Bank of America Merrill Lynch oraz Morgan Stanley.

Brexit umocni funta

Projekcja ta zakłada, że Konserwatyści otrzymają zdecydowaną większość głosów w grudniowych wyborach powszechnych, usuwając część niepewności dot. Brexitu, która pozostawiła funta szterlinga “znacznie niedocenianego”.

– Po usunięciu niepewności, funt-dolar powinien zbliżyć się do 1,40 dolara – napisali strategowie Bank of America pod przewodnictwem Johna Shina.

Inne główne banki amerykańskie również prognozują wzrost kursu funta. Morgan Stanley ma rekomendację, aby kupić walutę w stosunku do dolara jako jedną z 10 najlepszych transakcji na rok 2020. Jego zdaniem funt już w pierwszym kwartale 2020 r. mógłby osiągnąć poziom 1,40 USD. JPMorgan Chase & Co. widzi natomiast wzrost kursu funta do 1,33 USD w połowie roku, a Goldman Sachs Group Inc. 1,35 USD w najbliższych miesiącach.


Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułLocalBitcoins zyskuje aż 135 000 nowych klientów miesięcznie
Następny artykułZapasy ropy naftowej rosną czwarty tydzień z rzędu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here