Naga MarketsFlaga Wielkiej Brytanii UKJednym z najważniejszych odczytów makroekonomicznych w godzinach przedpołudniowych były niewątpliwie rezultaty brytyjskiej inflacji konsumenckiej (CPI) za kwiecień br. Niekorzystne rezultaty spowodowały dynamiczną deprecjację funta szterlinga.


Inflacja konsumencka (CPI) to wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych, który obrazuje kierunek (wzrost bądź spadek) oraz wielkość zmian cen dla konsumenta dóbr i usług.

Z najnowszego raportu Office for National Statistics wynika, iż pomimo optymistycznych prognoz zakładających wzrost dynamiki inflacji konsumenckiej do 0,7% m/m oraz 2,2% r/r, ta ostatecznie wyniosła jedynie do 0,6% m/m i 2,1% r/r. Warto jednak zaznaczyć, że w porównaniu z marcem br. inflacja i tak wzrosła z 0,2% m/m i w chwili obecnej i tak jest na najwyższym poziomie od początku roku.

Office for National Statistics – Consumer price inflation
Office for National Statistics – Consumer price inflation

Kurs funta traci już 13 sesję z rzędu!

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że kurs funta traci wobec dolara amerykańskiego już 13 sesję z rzędu, co jest najdłuższą taką serią od sierpnia 2008 roku. Pod względem zasięgu, tak znaczne spadki wiedzieliśmy po raz ostatni natomiast w kwietniu 2018 roku.

3 sposoby wykorzystania średnich kroczących w tradingu – zapisz się na webinar

Kurs funta traci kolejną sesją z rzędu
GBPUSD Daily

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGiełda kryptowalut Cobinhood upada. W tle rzekome oszustwo.
Następny artykułForex i wojna handlowa: Kurs dolara australijskiego w dół oraz long na jenie dadzą zarobić?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here