Kurs funta (GBP) na niemal 0,5 proc. plusie we wtorek. Euro i frank umacniają się do złotego, dolar stabilnie
Pary walutowe z polskim złotym

Podczas wtorkowej sesji obserwujemy kiepskie nastroje na parach z polskim złotym. Nasza krajowa waluta traci niemal 0,5% do funta, a także osłabia się nieznacznie do euro i franka. Dolar znajduje się z kolei w rejonach poziomu wczorajszego zamknięcia sesji. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Złotówka traci niemal pół procent do funta
  • Złoty pod kreską także w ujęciu do franka i euro
  • Funt brytyjski zmierza w kierunku poziomu 5,12 zł?
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8742 zł 27.10.2020, godzina 19:05
Kurs euro EURPLN 4,5807 zł 27.10.2020, godzina 19:05
Kurs funta GBPPLN 5,0610 zł 27.10.2020, godzina 19:05
Kurs franka CHFPLN 4,2730 zł 27.10.2020, godzina 19:05

Kurs dolara do złotego stabilnie

Podczas wtorkowej sesji możemy obserwować mieszane nastroje na kursie dolara do złotego, w godzinach wieczornych notowania znajdują się dokładnie na wysokości wczorajszego poziomu zamknięcia. Spoglądając z kolei technicznie na wykres D1, para walutowa USD/PLN odbijała się przed weekendem od oporu przy poziomie 3,89 zł, który w w krótkim terminie pozostaje kluczowy.

Jeżeli w najbliższych dniach nie dojdzie do jego pokonania, wciąż istnieje szansa na ponowne zejście w kierunku wsparcia przy 3,77 zł, gdzie ostatni pojawiła się reakcja popytu. Niemniej w momencie wyjścia powyżej, droga w kierunku 4 zł zostanie otwarta.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN napiera na opór przy 5,0650 zł

Na kursie funta do złotego w ostatnim czasie utrzymuje się trend wzrostowy. Dziś notowania ponownie napierają na poziomu 5,0640 zł, który był broniony podczas wczorajszej sesji. Trzeba pamiętać, że przypadku każdego kolejnego ataku, opór przy wspomnianym 5,0640 zł staje się coraz słabszy i ryzyko wybicia górą rośnie. Kluczowym wsparciem w średnim terminie pozostaje z kolei strefa przy okrągłym poziomie 5 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro na plusie we wtorek

Kurs euro do złotego rozpoczął tydzień od wzrostów. Dziś notowania znajdują się powyżej poziom oporu przy 4,57 zł. Główny trend pozostaje wzrostowy, dlatego też zamknięcie się świecy dziennej ponad wspominanym oporem, może doprowadzić do przyspieszenia wzrostów w kolejnych dniach. Dopiero w przypadku cofnięcia poniżej, będzie można mówić o korekcie spadkowej.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka utrzymuje się powyżej 4,25 zł

Kurs franka szwajcarskiego znajduje się dziś na nieznacznym plusie. Patrząc na interwał D1, główny trend wciąż jest wzrostowy, a dopóki notowania będą się utrzymywać powyżej wsparcia przy 4,25 zł, gdzie znajduje się mierzenie 61,8% ostatniej tali spadkowej, istnieje szansa na dalsze wzrosty. Dopiero w przypadku zamknięcia się poniżej możliwa będzie korekta po ostatniej silnej zwyżce. Na razie jednak każdy test powoduje uaktywnienie się kupujących.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here