Naga MarketsWe wtorek nadal widać dysonans pomiędzy zachowaniem się dolara wobec walut rynków wschodzących, a grupy G-10, chociaż zaczyna on maleć. Nadal najsłabsza jest turecka lira (obawy o sytuację na Kaukazie i ryzyko zaangażowania się Turcji w konflikt), oraz rosyjski rubel (tu argumenty mogą być podobne, gdyż Rosja politycznie stoi po stronie Armenii). Traca też południowoafrykański rand, chiński juan, oraz meksykańskie peso. W grupie G-10 najsilniejsze są waluty Antypodów (AUD i NZD), do których dołączył GBP na fali pozytywnych spekulacji wokół brexitu.

W grupie G-10 najsilniejsze są waluty Antypodów (AUD i NZD), do których dołączył GBP

Na rynkach nadal widać dużą niepewność zmieszaną z przepływami z racji końca miesiąca i kwartału (zaraz kończy się wrzesień). W depeszach agencyjnych dominują informacje polityczne. To nie tylko oczekiwanie na nocną debatę Trump-Biden, która może ustawić nastroje na dalszą część tygodnia, ale i też doniesienia o wznowieniu rozmów nt. czwartego pakietu fiskalnego pomiędzy Nancy Pelosi, a Sekretarzem Skarbu Stevenem Mnuchinem (Demokraci w Izbie Reprezentantów zaproponowali wydatki warte 2,2 bln USD), czy też prasowe spekulacje o rosnącej gotowości UE do zawarcia nowego porozumienia handlowego z Wielką Brytanią (The Times). Rozmowy w tej kwestii są zaplanowane na ten tydzień.

Każda z tych politycznych informacji może ostatecznie nieść ze sobą zarówno pozytywny, jak i negatywny ładunek dla rynków – wiele zależeć będzie od faktów i ich interpretacji. Poza polityką dzisiaj uwagę zwrócą dane makro – w kalendarzu mamy indeks nastrojów w biznesie w strefie euro, inflację CPI z Niemiec, oraz indeks zaufania konsumentów Conference Board z USA i szereg wystąpień członków FED (od godz. 15:15 do 21:00).

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here