Kurs funta mocno w górę, złoty traci także do euro i franka, mieszana sesja na dolarze
Pary walutowe z polskim złotym

Pomimo, że wczoraj polski złoty umacniał się do głównych walut, tak w środę ponownie widać jego słabość. Złotówka traci najmocniej w ujęciu z funtem brytyjskim, gdzie przecena przekracza 1,5%. Spadki widać też w ujęciu z euro i frankiem, z kolei dolar pozostaje stabilny. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

Forex Club
  • Złotówka traci ponad 1,5% do funta
  • Złoty pod kreską również w ujęciu franka i euro
  • Dolar stabilnie w ujęciu ze złotym
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8500 zł 21.10.2020, godzina 19:30
Kurs euro EURPLN 4,5687 zł 21.10.2020, godzina 19:30
Kurs funta GBPPLN 5,0670 zł 21.10.2020, godzina 19:30
Kurs franka CHFPLN 4,2575 zł 21.10.2020, godzina 19:30

Kurs dolara do złotego odbija od 3,89 zł

Podczas dzisiejszej sesji możemy obserwować mieszane nastroje na kursie dolara do złotego. Spoglądając na wykres D1, para walutowa USD/PLN odbiła się wczoraj od oporu przy poziomie 3,89 zł. Jeżeli w najbliższych dniach sprzedający utrzymają przewagę, istnieje szansa na ponowne zejście w kierunku wsparcia przy 3,77 zł, gdzie ostatni pojawiła się reakcja popytu.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN na nowych lokalnych szczytach

Na kursie funta do złotego mogliśmy w ostatnim czasie obserwować wyraźne wzrosty. Wczoraj co prawda doszło do znacznego cofnięcia, jednak dziś od godzin porannych nasza krajowa waluta znajduje się pod presją. Notowania odbiły się od wsparcia przy 5 zł, a następnie ruszyły dynamicznie w górę. Aktualnie kurs znajduje się na wysokości wrześniowych szczytów, jeżeli dojdzie do wybicia górą, droga w kierunku 5,12 zł zostanie otwarta.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro na plusie w środę

Kurs euro do złotego także rozpoczął dzisiejszą sesję od wzrostów, jednak w godzinach wieczornych możemy obserwować wyraźne cofnięcie. Notowania wróciły poniżej oporu przy 4,57 zł, dlatego też wciąż istnieje szansa na korektę spadkową po ostatnich silnych wzrostach. W przeciwnym razie, powrót powyżej, może prowadzić do ataku na marcowe szczyty.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka powyżej 4,25 zł

Kurs franka szwajcarskiego znajduje się dziś wieczorem na niewielkim plusie. Co prawda notowania CHF/PLN rozpoczęły dzień od dynamicznych wzrostów, jednak te zostały w dużej mierze zniwelowane. Tak czy inaczej, trend pozostaje wzrostowy, a dopóki notowania będą się utrzymywać powyżej wsparcia przy 4,25 zł, gdzie znajduje się mierzenie 61,8% ostatniej tali spadkowej, istnieje szansa na dalsze wzrosty. Dopiero w przypadku zamknięcia się poniżej możliwa będzie korekta po ostatniej silnej zwyżce.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here