Kurs funta (GBP) mocno w górę, dolar (USD) pozostaje przy oporze, euro (EUR) kosztuje 4,4568 zł, ile zapłacimy za franka (CHF) po weekendzie?
Kursy walut z polskim złotym

W minionym tygodniu mogliśmy obserwować mniejszą zmienność na głównych parach z polskim złotym. Mowa oczywiście o euro, dolarze i franku, ponieważ na kursie funta zmienność wcale nie była taka niska. Tak czy inaczej złoty osłabił się nieznacznie do EUR, CHF, USD i GBP. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty kończy tydzień pod kreską w ujęciu do głównych walut
  • Kurs GBP/PLN dynamicznie odrabia ostatnie straty do złotówki
  • Niższa zmienność na dolarze, euro i franku w ostatnich dniach
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7615zł 19.09.2020, godzina 12:30
Kurs euro EURPLN 4,4568 zł 19.09.2020, godzina 12:30
Kurs funta GBPPLN 4,8591 zł 19.09.2020, godzina 12:30
Kurs franka CHFPLN 4,1299 zł 19.09.2020, godzina 12:30

Kurs funta GBP/PLN dynamicznie odrabia ostatnie straty

W ubiegłym tygodniu złoty radził sobie najgorzej w ujęciu z funtem brytyjskim. Kurs GBP/PLN zakończył tydzień na sporym plusie. Na taki scenariusz wskazywaliśmy w poprzedniej analizie, gdzie pisaliśmy o tym, że notowania zamknęły się w rejonach kluczowej strefy wsparcia, wynikającej między innymi z linii trendu oraz geometrii 1:1.

Pod koniec tygodnia doszło do nieznacznego wymazania wzrostów, jednak świeca W1 zamknęła się powyżej wsparcia przy 4,85 zł, co przemawia za kontynuacją ruchu w górę w przyszłym tygodniu. Scenariusz wzrostowy zostanie zanegowany w momencie wybicia poniżej wspominanej czerwonej linii trendu.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs dolara USD/PLN kończy tydzień w mieszanych nastrojach

W ostatnim tygodniu mogliśmy obserwować mniejszą zmienność na kursie dolara do złotego. Patrząc na wykres USD/PLN na interwale tygodniowym, mamy do czynienia z korektą w trendzie spadkowym. Notowania ponownie przetestowały kluczową strefę oporu przy 3,79 zł. Tak długo jak nie zostanie ona zanegowana, wciąż możliwa będzie dalsza przecena.

Strefa przy wspomnianym poziomie 3,79 zł pozostaje kluczowa dla dalszego kierunku na USD/PLN. Jeżeli rynek zdoła utrzymać się poniżej, scenariuszem bazowym są dalsze spadki. Niemniej jego zanegowanie, otworzy drogę do większych wzrostów. Wtedy też pierwszym celem dla kupujących będzie ruch w kierunku 3,89 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs euro do złotego bez konkretnego kierunku

Kurs euro do złotego zamknął tydzień mieszanie. Co prawda sytuacja na interwale W1 jest korzystna dla strony popytowej, jednak kupujący nie wykorzystali tego potencjału. Patrząc na wykres, po obronie szerokiej strefy wsparcia przy 4,40 zł, wciąż możliwy jest atak na strefę oporową przy 4,50 zł. Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, tak długo jak kurs utrzymuje się powyżej strefy zaznaczonej kolorem zielonym, bazowym scenariuszem są dalsze wzrosty.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN z szansą na kontynuację wzrostów?

Patrząc na interwal tygodniowy, na kursie franka do złotego możemy obserwować zamknięcie trzeciej z rzędu świecy na plusie. Potwierdza to więc odbicia od kluczowej strefy wsparcia przy poziomie 4,0530 zł. Tak długo jak notowania znajdują się powyżej, scenariuszem bazowym pozostają dalsze wzrosty. Z kolei jako najbliższy opór należy wziąć pod uwagę okolice poziomu 4,21 zł, gdzie znajdują się ostatnie lokalne wierzchołki.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here