Naga Markets
Kurs funta (GBP) kończy tydzień powyżej 5 zł, Dolar (USD), euro (EUR) i frank (CHF) na solidnym plusie
Pary walutowe z polskim złotym PLN

Poprzedni tydzień zakończył się fatalnie w wykonaniu polskiego złotego. Nasza krajowa waluta wyraźnie osłabiła się w ujęciu do euro, dolara, funta i franka. Właściwie od poniedziałku na PLN utrzymywał się negatywny sentyment w kolejnych dniach straty były coraz większe. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty kończy tydzień na sporej stracie w ujęciu do głównych walut
  • Kurs GBP/PLN powyżej poziomu 5 zł
  • Dolar amerykański wraca do wzrostów
  • Frank szwajcarski wybija kluczowy opór
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8763 zł 17.10.2020, godzina 10:00
Kurs euro EURPLN 4,5432 zł 17.10.2020, godzina 10:00
Kurs funta GBPPLN 5,0122 zł 17.10.2020, godzina 10:00
Kurs franka CHFPLN 4,2376 zł 17.10.2020, godzina 10:00

Kurs funta GBP/PLN zamyka tydzień powyżej poziomu 5 zł

Patrząc na notowania funta brytyjskiego do polskiego złotego, w ubiegłym tygodniu mogliśmy obserwować wyraźne wzrosty, które wywindowały kurs powyżej poziomu 5 zł. Zamknięcie się świecy W1 powyżej okrągłego poziomu otwiera drogę do dalszej zwyżki.Jeśli sentyment nie ulegnie zmianie i na początku nowego tygodnia nie dojdzie do cofnięcia poniżej poziomu 5 zł, niewykluczone, że w średnim terminie czekają nas wzrosty nawet w okolice 5,16 zł, gdzie znajduje się kolejna zapora podażowa.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs dolara USD/PLN odbija dynamicznie od wsparcia

Ostatni tydzień zdecydowanie nie należał do polskiej waluty. Spójrzmy na sytuację techniczną na kursie dolara do złotego. Po tym jak notowania odbiły się od strefy oporowej 3,89 zł, spadki dotarły do zakładanej strefy wsparcia przy 3,79 zł, o której pisaliśmy w ostatniej analizie. Zgodnie z oczekiwanymi pojawił się tutaj popyt, który wywindował kurs ponownie w rejony wcześniejszego oporu przy 3,89 zł.

Jeżeli miejsce to zostanie pokonane po weekendzie, mogą nas nawet czekać wzrosty w kierunku okrągłego poziomu 4 zł. W przeciwnym razie, w przypadku cofnięcia należy oczekiwać ponownego testu wsparcia przy 3,79 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs euro do z szansą na dalszą zwyżkę?

Kurs euro do złotego także umocnił się wyraźnie w ostatnich kilku dniach. Patrząc technicznie na interwał W1, notowania wróciły powyżej strefy oporowej przy 4,50 zł, po czym ruszyły dalej w górę.

Pod koniec tygodnia kurs odbił się jednak od oporu przy 4,5750 zł, który powinien pozostać kluczową zapora podażową po weekendzie. Jeżeli dojdzie do wybicia górą, droga w kierunku marcowych szczytów zostanie otwarta. W przeciwnym razie, odbicie się w tym miejscu może prowadzić do ponownego testu wsparcia przy 4,50 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN wybija bez większego problemu powyżej 4,20 zł

Patrząc z kolei na sytuację techniczną na parze walutowej CHFPLN, możemy kontynuację wzrostów. W ostatnim tygodniu doszło do pokonania oporu przy poziomie 4,20 zł, co z zgodnie z klasycznymi założeniami AT otwiera drogę do dalszej zwyżki w kierunku maksimów z marca. Jeśli chodzi o scenariusz spadkowy, ten może mieć miejsce dopiero w momencie powrotu poniżej poziomu 4,20 zł, Wtedy też kolejnym wsparciem będzie linia poprowadzona po ostatnich minimach.

XTB
Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here