Kurs funta (GBP) kończy tydzień na solidnym plusie. Dolar (USD), frank (CHF) i euro (EUR) także w górę do złotego (PLN)
Pary walutowe z polskim złotym PLN

Miniony tydzień zakończył się fatalnie dla polskiego złotego. Złotówka osłabiła się wyraźnie do dolara, euro, funta i franka. Kurs euro przez chwilę znalazł się nawet na poziomach nie widzianych od 2009 roku! Sytuacja pandemiczna wyraźnie szkodzi naszej krajowej walucie. Niestety wygląda na to, że to jeszcze nie koniec deprecjacji PLN. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty kończy tydzień pod kreską do USD, GBP, CHF i EUR
  • Kurs GBP/PLN atakuje poziom 5,12 zł
  • Euro nie było tak drogie od 10 lat!
  • Frank szwajcarski wybija opór przy 4,20 zł
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9623 zł 31.10.2020, godzina 10:00
Kurs euro EURPLN 4,6150 zł 31.10.2020, godzina 10:00
Kurs funta GBPPLN 5,1307 zł 31.10.2020, godzina 10:00
Kurs franka CHFPLN 4,3263 zł 31.10.2020, godzina 10:00

Kurs funta GBP/PLN kończy w rejonach 5,12 zł

Kurs funta brytyjskiego do polskiego złotego zamknął ubiegły tydzień na solidnym plusie. Po pokonaniu psychologicznej bariery 5 zł, ruch w górę jest kontynuowany. Notowania zamknęły się w piątek w rejonach oporu przy poziomie 5,12 zł, niemniej tendencja pozostaje wzrostowa, dlatego też po weekendzie może nas czekać dalszy ruch w górę.

W przypadku wybicia górą wspomnianego oporu, wzrosty mogą sięgnąć nawet poziomu 5,2250 zł, gdzie znajdują się szczyty z kwietnia tego roku, oraz górne ograniczenie kanału wzrostowego. W przypadku gdyby doszło jednak do korekty, najbliższe wsparcie znajduje się przy 5,0650 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs dolara USD/PLN będzie kosztował wkrótce 4 zł?

Na kursie dolara do złotego również utrzymywał się w tym tygodniu sentyment wzrostowy.  Nasza waluta zdołała straciła do amerykańskiej. Patrząc na wykres D1, doszło do wybicia góra oporu przy 3,89 zł, o którym pisaliśmy tydzień temu.

Aktualnie po pokonaniu tej zapory podażowej mogą nas czekać wzrosty w kierunku okrągłego poziomu 4 zł. Z kolei aby myśleć o spadkach, notowania musiałby cofnąć poniżej 3,89 zł, wtedy też  można by oczekiwać przeceny i kolejnego testu wsparcia przy 3,79 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs euro do złotego najwyżej od 10 lat!

Kurs euro znalazł się w tym tygodniu na poziomach nie widzianych od 2009 roku! Pomimo, że notowania zamknęły świecę W1 poniżej marcowych szczytów, sentyment pozostaje wzrostowy i wędrówka na wyższe poziomy jest wciąż możliwa po weekendzie.

Patrząc technicznie na interwał miesięczny, doszło do ustanowienia nowego lokalnego maksimum. Pomimo niewielkiego górnego cienia, świeca ma wyraźny biały korpus, co może zachęcać do dalszej zwyżki.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN w drodze po historyczne maksima

Patrząc z kolei na sytuację techniczną na parze walutowej CHFPLN, możemy obserwować kontynuację wzrostów. Po wybiciu oporu przy poziomie 4,20 zł, a wzrosty są kontynuowane kolejny tydzień z rzędu.

Pomimo nieznacznego cofnięcia pod koniec tygodnia i obrony oporu przy 4,33 zł, główny trend pozostaje wzrostowy. Zgodnie z klasycznymi założeniami AT istnieje szansa na atak marcowych szczytów. W przypadku ich pokonania, notowania bardzo szybko mogą poprawić historyczne maksima, które zostały ustanowione w 2015 roku.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here