Naga MarketsKurs funta (GBP/JPY) zatrzymał się na wsparciu. Czy to czas na korektę?Zamieszanie wokół Brexitu znacząco osłabiło w ubiegłym tygodniu kurs funta. Spadek o ponad 3,7 proc. na parze walutowej GBP/JPY zaprowadził ją do kluczowego wsparcia, gdzie w piątek uformowała się świeca niezdecydowania. Wybicie jej ekstremów może wskazać kierunek na kolejne dni.

  • Funt osunął się do ważnego wsparcia blisko 135,55 JPY
  • Piątkowa świeca wskazywała na niezdecydowanie inwestorów
  • Wybicie w górę otwierałoby drogę do korekty w kierunku 138,28 JPY

Wybicie oporu na GBP/JPY wskaże dalszy kierunek

Notowania funta rosną od czas wyznaczenia dołka w połowie marca. Pod koniec sierpnia kurs GBP/JPY wyznaczył szczyt na poziomie 142,70 znosząc przy tym większość spadków jakie wywołał koronawirusowy kryzys.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz też: Forex Tester. Najlepsze narzędzie do testów i symulacji?

Byki nie zdołały jednak kontynuować wzrostu. Ostry spadek wywołało zamieszanie wokół Brexitu, a dodatkowo spadek na giełdach sprzyjał bezpiecznym przystaniom, w tym jenowi japońskiemu.

W czwartek funt osunął się do wsparcia przy 135,55 JPY, które obowiązuje do dziś. Z kolei w piątek na wykresie dziennym utworzyła się świeca niezdecydowanie z niewielkim korpusem i cieniami po obu stronach.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.
GBP/JPY – wykres dzienny

Wybicie ekstremów wspomnianej wyżej świecy wskazywałoby dalszy potencjalny kierunek ruchu. Dziś naruszone zostały jej minima, ale jak widać na wykresie, cena zmieniła kierunek.

Mając na uwadze powyższe, decydujące może okazać się zamknięcie sesji. Jeśli wtedy piątkowy szczyt zostanie wybity, wzrośnie szansa na skorygowanie ostatniego impulsu spadkowego. Najbliższym kluczowym celem przy tym scenariuszu może być opór w okolicach 138,28 JPY.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here