Naga Markets

Kurs funta (GBP/JPY) wzrośnie o prawie 200-pipsów?Kurs funta zakończył mijający tydzień spadkiem o prawie 1,2 proc. W piątek niedźwiedzie na GBP/JPY zostały powstrzymane przez ważną strefę wsparcia. Wybicie ze świecy niezdecydowania w nadchodzącym tygodniu może wskazać dalszy kierunek ruchu.

  • Notowania GBP/JPY dotarły do kluczowej strefy wsparcia
  • Wybicie w górę z piątkowej świecy otwierałoby drogę do poziomu 138,00 JPY
  • Po przełamaniu wsparcia, cena mogłaby się kierować około 200-pipsów w dół

GB/JPY utrzymuje się ponad wsparciem

Jak widać na wykresie dziennym poniżej, notowania funta szterlinga w relacji do jena osuwały się po uprzednim przetestowaniu strefy oporu wokół poziomu 138,00 JPY.Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

Piątkowe minima nakreślone zostały w okolicach poziomu 135,40 po czym nastąpiło odbicie. W rezultacie ostatnia sesja mijające tygodnia zakończyła się na niewielkim plusie. Opisana akcja cenowa doprowadziła do uformowania się na wykresie świecy niezdecydowania z długim cieniem.

Rozstrzygnięcia możemy spodziewać się w nadchodzącym tygodniu. Po wybiciu ponad maksima piątkowej sesji, byki mogą w kolejnych dniach kontynuować odbicie w kierunku kluczowego obszaru przy 138,00, co daje szansę na prawie 200-pipsowy ruch wzrostowy.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.

Gdyby jednak okazało się, że strona podażowa utrzyma kontrolę, niezbędne będzie wybicie w dół minimów z piątku oraz całej strefy wsparcia w obrębie 135,40. Przy tym scenariuszu para walutowa GBP/JPY mogłaby zmierzać do obszaru położone około 200-pipsów niżej, przy 133,50.

Autor poleca również:

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here