Naga MarketsKurs funta (GBP/JPY) trafił na ważną barierę. Byki poradzą sobie z oporem?Kurs funta szterlinga do jena japońskiego w drugiej połowie lipca zaliczył silny wzrost odbijając od strefy wsparcia przy 134,00 JPY. Notowania pary walutowej GBP/JPY dotarły w rezultacie do kluczowego oporu znajdującego się 500-pipsów wyżej, przy 139,00. Właśnie z tym obszarem kupujący zmagają się od początku obecnego miesiąca, co doprowadziło do powstania wąskiej konsolidacji. Kierunek wybicia może wskazać, gdzie dalej będą kierowały się notowania.

  • Para walutowa GBP/JPY dotarła na koniec lipca do kluczowego oporu
  • Strefa przy 139,00 powstrzymuje byki przed dalszą ekspansją
  • Istotne znaczenie może mieć kierunek wybicia z obecnej konsolidacji

Kurs funta (GBP/JPY) konsoliduje pod 139,00

Na poniższym wykresie dziennym widać, że po dotarciu do oporu przy 139,00 momentum wygasło. Odbicie od tej strefy w czerwcu doprowadziło do ponad 700-pipsowego spadku, co świadczy o jej sile.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz też: Forex Tester. Najlepsze narzędzie do testów i symulacji?

GBP/JPY – wykres dzienny

Teraz notowania konsolidują w wąskim zakresie, a próba wybicia z 6. sierpnia zakończyła się fiaskiem. W rezultacie kurs funta do jena osunął się do strefy przy 137,80.

Dalszy kierunek ruchu będzie zależny od kierunku wybicia z zakresu, który lepiej obrazuje poniższy wykres 4-godzinny pary walutowej GBP/JPY. Przełamanie wsparcia w pobliżu 137,80 otwierałoby drogę do linii trendu biegnącej od czerwcowych minimów. Wsparcie horyzontalne wypada natomiast przy 136,52.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.
GBP/JPY – wykres 4-godzinny

Jeśli natomiast trend ma być kontynuowany, niezbędne jest wybicie obszaru oporu przy 139,00. Ten scenariusz zapewniłby szansę około 200-pipsowy ruch wzrostowy do strefy przy 140,90 – 141,00.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here