Kurs funta w stosunku do japońskiego jena wyraźnie rośnie, choć ostatni flash-crash na walucie dał się mocno we znaki. Aktualnie, przyglądając się interwalowi czasowemu H1 na parze GBP/JPY można wyodrębnić kilka istotnych poziomów, wokół których para po ustabilizowaniu kursu powinna reagować. Czy mocne wybranie pary będzie w przeciągu najbliższych sesji kontynuowane?


W ostatnim czasie widoczna anomalia na parze GBP/JPY sprawiła, że ciężko patrzeć na wykres bardzo technicznie. Poziomy rozjechały się widocznie, przez co trzeba było wyczekać kilka dni, aby sytuacja wróciła do normy oraz aby poziomy na parze wyrysowały się mając jakiś punkt odniesienia wobec aktualnych ruchów. W tym momencie minęło już klika sesji od feralnego zejścia – przez co techniczne spojrzenie na nowo nabiera sensu i znaczenia. Warto zatem przyjrzeć się co mówi nam na interwale jednogodzinnym.

GBP/JPY – dalszy scenariusz

Ostatni ruch do dołu oraz potencjalne odbicie pary zostało już omówione na ostatniej odprawie – poranku z rynkami. Tam potencjalny setup został opisany – który z perspektywy czasu widzimy, że został zrealizowany. W tym momencie, po realizacji swingu wzrostowego oczekuje się od pary niewielkiej korekty (do poziomu około 138.300) oraz dalszej kontynuacji wzrostów z targetem ustalonym dla pozycji długich na strefie 140.600. Jeśli taki scenariusz miałby się zrealizować, wówczas obserwować trzeba oznaczone na poniższym wykresie poziomy – które mogą wygenerować sygnał wzrostowy.

wykres GBPJPY H1 11.01.2019
GBPJPY H1 11.01.2019

Naturalnie – negacją dalszych podejść pary GBP/JPY będzie przekroczenie poziomu 137.620. Wówczas oznaczać to będzie dalszą presję podażową i cel dla pozycji krótkich będzie wynosił bliskie okolice poziomu 136.600 a więc około 100 pipsów niżej. Na chwilę obecną jednak szansa na dalsze podejścia jest relatywnie duża.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here