Naga MarketsKurs funta GBP i dolara USD będzie silniejszy, a euro spadnie, uważa DanskeKurs dolara będzie się umacniał, zakłada Danske Bank w swoim bazowym scenariuszu. To oznacza potencjał do spadków na EUR/USD. Analitycy utrzymują również bycze nastawienie do funta szterlinga spodziewając się osunięć notowań pary walutowej EUR/GBP w perspektywie najbliższych 12 miesięcy.

Kurs euro-dolar z prognozą spadków do 1,15 USD

Danske Bank jest zdania, że Stany Zjednoczone w ciągu najbliższych 6-12 miesięcy prawdopodobnie doświadczą bardzo szybkiej normalizacji rynku pracy i innych wskaźników makroekonomicznych. Wspierać ten pogląd ma dobre tempo szczepień przeciw Covid-19 oraz polityka fiskalna USA.Europa jest również w stanie ożywienia, ale Danske uważa, że jego tempo będzie prawdopodobnie silniejsze w Stanach Zjednoczonych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nie zmieniliśmy mocno naszego obecnego profilu (nieznacznie podniosły się prognozy 1M i 3M) na rzecz USD. Najważniejsze oczekiwania wobec tego są następujące: 1) ożywienie w USA powinno pozostać silne 2) Przemysłowe PMI będzie nieco niższe, i 3) w drugiej połowie roku prawdopodobnie będą rosną realne rentowności obligacji amerykańskich. Potencjalne wyniki dla pary walutowej  EUR/USD są bardzo szerokie, jednak niezależnie od tego nasz bazowy scenariusz zakłada silniejszego dolara – czytam w przewodniku rynkowym Danske.

Ekonomiści oczekują spadku kurs euro do dolara w perspektywie 3 miesięcy do poziomu 1,19 USD. Za pół roku para walutowa EUR/USD ma się znaleźć na poziomie 1,17 USD, a w perspektywie roku spodziewany jest spadek o kolejne 200 pipsów, do poziomu 1,15 USD.

Kurs funta prześcignie euro. Danske oczekuje spadków na EUR/GBP

Według analityków Danske Bank, perspektywy dla brytyjskiej gospodarki wyglądają znacznie jaśniej w związku z ponownym otwarciem wspieranym przez wysokie tempo szczepień przeciw Covid-19. Ponadto, firmy z Wielkiej Brytanii przygotowują się do nowych stosunków handlowych na linii UE-UK.

Mając na uwadze powyższe, Danske spodziewa się, że w tym roku gospodarka Wielkiej Brytanii prześcignie strefę euro. Kwestia Brexitu pozostaje obecnie w tle, a pod obserwacją są obecnie negocjacje w kwestii Irlandii Północnej i usług finansowych.

Bank Anglii prawdopodobnie wcześniej zacieśni swoją politykę pieniężną niż Europejski Bank Centralnych, uważa Danske.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.

– Pozostajemy optymistyczni, jeśli chodzi o funta, ponieważ nadal optymistyczniej patrzymy na ożywienie w Wielkiej Brytanii niż w strefie euro. Jednak w najbliższym czasie spodziewamy się, że EUR/GBP będzie handlować wokół obecnych poziomów, zanim kurs zacznie ponownie spadać, jednak bardziej stopniowo niż na początku 2021 r. Wciąż prognozujemy, że EUR/GBP będzie handlować na poziomie 0,83 w ciągu 12 miesięcy – podsumowano.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs alior | kurs comarch | pzu notowania | rekomendacje gpw | sp500 | notowania amrest | notowania lpp |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here