Kurs funta do dolara amerykańskiego (GBP/USD) utknął w przedziale 1,3000 – 1,3300. Ciągłe przedłużanie terminu Brexitu nie wywołuje już większych emocji na wykresie. Moim zdaniem, obecną sytuację funt może wykorzystać do wzrostów. Sygnałem potwierdzającym większe wzrosty będzie oczywiście dopiero wybicie górą poziomu 1,3300, mimo to jestem w średnim terminie nastawiony bardziej pro wzrostowo.


EUR/GBP konsoliduje pod strefą oporową

Sytuacja na parze walutowej EUR/GBP wygląda podobnie, tutaj również możemy obserwować wyraźną konsolidację. Kurs euro do funta utrzymuje się jednak poniżej strefy oporowej. Dlatego też uważam, że w dalszym ciągu istnieje szansa na ruch w kierunku 0,8350. Scenariusz spadkowy zostanie zanegowany w momencie wyjścia ceny powyżej poziomu 0,8670, wtedy też kurs EUR/GBP miałby szansę na większy ruch w górę.

Kurs euro do funta

Kurs funta do dolara ma szansę na wzrosty

Wracając do pary walutowej GBP/USD, możemy zauważyć, że każde zejście poniżej poziomu 1,3000, skutkuje szybkim odbiciem. Może to wskazywać na przewagę strony popytowej. Właściwa strefa popytowa rozciąga się w rejonach 1,2980, dopóki cena znajduje się powyżej, nie ma co myśleć o pozycjach krótkich. Aktualnie oczekiwałbym ruchu w kierunku oporu przy 1,3300. Jedyne co jest ciężkie do określenia – to czas, para walutowa znajduje się w wyraźnej konsolidacji, dlatego być może na właściwy ruch będzie trzeba trochę poczekać.

Kurs funta do dolara

Sytuacja techniczna niższym przedziale czasowym

Schodząc na niższy przedział czasowy na GBP/USD, możemy zauważyć, że kurs zbliża się kluczowej strefy oporu. Mowa tutaj o poziomie 1,3120. Jeżeli dojdzie do jego wybicia, spodziewałbym się przyspieszenia ruchu i wędrówki nawet w kierunku 1,3180. O pozycjach krótkich na funcie do dolara można myśleć dopiero w momencie pokonania linii poprowadzonej po ostatnich minimach.

Kurs funta do dolara

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here