Naga MarketsZaplanowane na dzisiejszy wieczór głosowanie w Izbie Gmin może obfitować w wiele zwrotów akcji, które ostatecznie mogą dać zaskakujący obraz sytuacji. Dlaczego? Premier May zaproponowała, aby zagłosować nad wnioskiem, który proponowałby wydłużenie terminu do 3 miesięcy, gdyby parlament zgodził się na rządowe porozumienie rozwodowe, które po raz trzeci będzie głosowane 20 marca, lub wydłużenie nawet do 2021 r., co pozwoliłoby dać czas na znalezienie alternatywnych rozwiązań (czytaj być może i przeprowadzenie drugiego referendum). W efekcie eurosceptyczni posłowie już zaproponowali, aby parlament wyraził opinię, czy należy iść w stronę ponownego zapytania się suwerena o zdanie. Ten polityczny wybieg może tylko jeszcze bardziej skomplikować sytuację, gdyż Partia Pracy zapowiedziała, że zagłosuje przeciwko drugiemu referendum, chociaż nie tak dawno zdawała się forsować ten projekt. Pod głosowanie może zostać poddana też poprawka pytająca parlament o sens głosowania po raz trzeci nad rządowym projektem rozwodowym z UE.

Debata nad projektami ustaw może rozpocząć się o godz. 18:00, a głosowania zaczęłyby się po godz. 19:00. Teoretycznie, jeżeli parlament nie da zielonego światła dla rozważania scenariusza drugiego referendum, to pozostaje opcja przegłosowania projektu rządowego 20 marca. A w przypadku jego ponownego odrzucenia, powinny zostać ogłoszone przedterminowe wybory, które pozwoliłyby wybrnąć z parlamentarnego impasu ws. Brexitu w jakim znalazła się Wielka Brytania. W takiej sytuacji Brexit powinien zostać wydłużony nawet do 2021 r. Co ciekawe, dzisiaj przed południem Komisja Europejska dała do zrozumienia, że w takiej sytuacji Brytyjczycy powinni wziąć udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego zapowiedzianych na 23-26 maja b.r., chociaż jak zaznaczono ostateczną decyzję podejmą unijni przywódcy.

Wykres funta
Wykres dzienny GBPUSD

Na wykresie GBPUSD widać, że rejon wsparcia oparty na dawnym szczycie z 25 stycznia (1,3212) zdaje egzamin pomimo prób jego naruszeń (1,3206 i 1,3210). Dopiero jego wyraźniejsze złamanie byłoby sygnałem do wyraźniejszego wymazania wczorajszych zwyżek.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here