Kurs funta nie może zaliczyć poniedziałkowej sesji do udanych. Tylko do godz. 14:10 osunął się on bowiem wobec polskiego złotego o 0,31%. Fakt ten sprawił, że notowania pary walutowej GBPPLN znów znalazły się poniżej 4,7215 zł. Sytuacji nie poprawiają również doniesienia o planowanej rezygnacji ze stanowiska obecnego ministra finansów Zjednoczonego Królestwa.


Philip Hammond zamierza ustąpić ze stanowiska

Jak informowaliśmy już wcześniej, Philip Hammond pełniący obowiązki ministra finansów zapowiedział, że jeśli tylko Boris Johnson zostanie ogłoszony zwycięzcą wyborów na lidera rządzącej Partii Konserwatywnej i zastąpi Theresę May na stanowisku premiera Wielkiej Brytanii, to ustąpi ze swojej funkcji.

Phillip Hammond, kanclerz UK– Zakładając, że Boris Johnson zostanie nowym premierem to rozumiem, że jednym z warunków do służenia w jego rządzie jest zaakceptowanie bezumownego brexitu 31 października, a to nie jest coś, na co kiedykolwiek byłbym gotów się zgodzić. Jest bardzo istotne, żeby premier mógł mieć ministra finansów, który w pełni zgadza się z nim w kwestii strategii, więc planuję złożyć w środę na ręce Theresy May swoją rezygnację zanim ona pojedzie do Pałacu (Buckingham), aby sama zrezygnować ze stanowiska – zapowiedział – zapowiedział szef resortu finansów.

Niepewność dot. Brexitu uderza bezpośrednio w kurs funta

Analizując obecna sytuację zauważymy, że kurs funta nie może zaliczyć ostatnich tygodni do udanych. Tylko od 6 maja br. osłabił się on wobec polskiego złotego o niemal 34 grosze (6,68 zł) z 5,0444 zł do 4,7074 zł raportowanego w minioną środę. Mimo, że w drugiej połowie minionego tygodnia obserwowaliśmy wzrosty, wskutek których kurs funta wzrósł o ponad 4 grosze, to dziś znów pojawiła się większa reakcja podażowa. Warto także zwrócić uwagę, że notowania pary walutowej GBPPLN w dalszym ciągu utrzymują się poniżej pokonanej już jakiś czas temu linii tendencji wzrostowej, co nie wskazuje na zbliżającą się w najbliższym czasie, trwałą zmianę nastawienia rynku.

Kurs GBP do PLN

  • Funt poniżej 4,7215 zł
  • Notowania GBPPLN utrzymują się poniżej linii tendencji wzrostowej
  • Wzrost niepewności dot. Brexitu ciąży na kursie funta

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBCC: Środki z PPK powinny nieco poprawić sytuację na GPW w II poł. roku
Następny artykułJustin Bennett Price Action: Tygodniowe spojrzenie na rynki 22-26 lipca 2019
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here