Kurs funta szterlinga podczas czwartkowej sesji wybija ważny poziom wsparcia, który wobec złotego oznaczał możliwość wygenerowania większego spadku. W momencie pisania analizy kurs pary GBPPLN oscyluje na poziomie 5.10 PLN, przełamując wcześniej opisywaną strefę 5.12 PLN. W tym momencie inwestorzy walutowi skupić się powinni na dalszym obniżeniu notowań, w tym do poziomów lokalnych wsparć. Spójrzmy na wykres H4, aby ocenić potencjalny zasięg korekty. 


Kurs funta wybija ważne wsparcie cenowe – para GBPPLN na wykresie H4

  • Funt przełamuje istotny poziom wobec polskiego złotego,
  • Oczekuje się dalszych spadków z testem poziomu 5.07 PLN,
  • Kolejne sesje po teście będą dla pary decydujące.

Brytyjska waluta okazuje się jednak słabsza niż pierwotnie było to oczekiwane. W tym momencie widać, jak na wykresie H4 para GBPPLN wybija zakres wsparcia cenowego, który był układem wspierającym dalsze wzrosty w obecnym układzie. To oznacza, że obóz niedźwiedzi powinien aktualnie przejąć inicjatywę, a co za tym też idzie – sprowadzić kurs na niższe poziomy. Pierwszym z nich, jaki od dłuższego czasu aż prosi się o przetestowanie to zakres 5.07 PLN, następnie dopiero strefa 4.99 PLN.

Trudno obecnie powiedzieć do jakiego stopnia rynek będzie w stanie zejść, jednak pierwszy ze wspominanych targetów powinien być osiągnięty jeszcze podczas dzisiejszej sesji handlowej. Jeśli faktycznie zejście pojawi się na parze, wówczas oczekiwać się będzie dalszego wyklarowania sytuacji. W przypadku testu zakresu ceny uśrednionej, którą tworzy średnia 88-okresowa, wówczas mowa będzie o możliwości dalszego spadku z określonym już powyżej poziomem całkowitego zejścia. Jeśli zaś rynek utrzyma się przed dalszymi spadkami a średnia zostanie ponownie wybita, wówczas mowa będzie o dalszej wspinaczce do strefy 5.12 PLN.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 27.02.2020
Kurs funta GBPPLN H4 27.02.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here